Home Regionalne Za 195 zł miesięcznie. Pierwszy żłobek w Gminie Bełchatów oficjalnie otwarty!

Za 195 zł miesięcznie. Pierwszy żłobek w Gminie Bełchatów oficjalnie otwarty!

by admin
446 wejść

„Jak tu ładnie” – to słowa, które bezwiednie wypowiadali właściwie wszyscy goście, obecni na oficjalnym otwarciu żłobka w Niedyszynie.

Dzieci zajęcia będą tutaj miały już od poniedziałku, 5 października, tymczasem dziś wstęgę na otwarciu placówki przecinali Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc oraz Milena i Błażej Olejnikowie, którzy żłobek poprowadzą.

Tak naprawdę największa praca i wyzwanie dopiero przed nami. W poniedziałek, 5 października, rozpoczynamy zajęcia z dziećmi – podkreśla Milena Olejnik. – Jestem przekonana, że fachowa kadra, którą dysponujemy, nie tylko zapewni dzieciom opiekę, ale również sprawi, że odkrywanie kolejnych tajemnic otaczającego ich świata, będzie pełną uśmiechu przygodą.

Jestem bardzo zadowolony, że tak długo wyczekiwana przez rodziców placówka, jak żłobek, wreszcie w Gminie Bełchatów rozpoczyna działalność – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. – Samorząd, wobec trudnej sytuacji finansowej w jakiej się znajduje, nie podołałby utrzymaniu takiej placówki. Na szczęście znalazł się podmiot prywatny, który podjął się tego zadania i dzięki unijnemu dofinansowaniu możemy dziś cieszyć się tak pięknym żłobkiem. Dla mnie to radość tym większa, że żłobek powstał przy ścisłej współpracy z samorządem i działa w budynku, który należy do gminnej spółki – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów.

W placówce przygotowano miejsca dla 32 dzieci z terenu Gminy Bełchatów, przy czym jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Żłobek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.15 – 17.

Miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku to 195 zł (w tym wyżywienie). Żłobek w Niedyszynie uruchomiony został w ramach projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – Mali Giganci”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wdrażany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Wartość projektu to 1.202.792,40 zł, przy czym dofinansowanie wynosi 1.094.541,08 zł.

źródło: UG Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz