Home Wiadomości Na Piotrkowskiej i Zdzieszulickiej będą mieć kanalizację.

Na Piotrkowskiej i Zdzieszulickiej będą mieć kanalizację.

by admin
402 wejść

Ulice Piotrkowska i Zdzieszulicka będą mieć sieć sanitarną. WOD.-KAN. zakłada, że jej budowa rozpocznie się na początku grudnia. W ramach inwestycji powstanie ponad 1,5 km kanalizacji, co kosztować będzie blisko 2,7 mln zł.

Mieszkańcy wspomnianych ulic czekali na tę wiadomość. Wkrótce kolejne części ulic Piotrkowskiej i Zdzieszulickiej zyskają kanalizację. Aby przyspieszyć jej budowę i wyjść naprzeciw oczekiwaniom miejska spółka zabiegała, aby tę inwestycję włączyć do realizowanego właśnie przez WOD.-KAN. dużego projektu pn. „Budowa i modernizacja systemu sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta Bełchatowa – etap II”. W związku z tym, że współfinansowany jest on z środków unijnych, na rozszerzenie jego zakresu potrzebna była zgoda Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Cieszę się, że udało się nam pozyskać finanse oraz wszystkie zgody na budowę, tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców, kanalizacji sanitarnej. Tym bardziej, że byli oni niezwykle zdeterminowani i bardzo zabiegali o jej realizację – mówi Piotr Pierzchała, prezes miejskiej spółki WOD.-KAN.

Teren budowy został przekazany wykonawcy, ten ma już za sobą część prac przygotowawczych. Roboty budowlane powinny ruszyć na początku grudnia. Potrwają przez nieco ponad pół roku, bo do końca czerwca 2021 roku. W ramach zadania budowana będzie sieć sanitarna grawitacyjna – o łącznej długości 1,27 km oraz kanalizacja tłoczna – na odcinku ok. 0,38 km z dwoma przepompowniami ścieków. Wszystko ma kosztować ponad 2,6 mln zł.

Budowa sieci kanalizacyjnych to bardzo kosztowna inwestycja, ale też bardzo potrzebna. Znacznie poprawia ona warunki życia mieszkańców – wielu mieszkańców decyduje się przyłączyć swoje domy do kanalizacji, co w przyszłości pozwoli na dalszą rozbudowę sieci – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz