Home Regionalne Dotacja na remont kościoła w Łobudzicach

Dotacja na remont kościoła w Łobudzicach

by admin
531 wejść

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca w Łobudzicach otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na remont drewnianych sklepień w świątyni. Prace już trwają. Kościół od pewnego czasu sukcesywnie odzyskuje swój blask.

Kościół w Łobudzicach pięknieje z roku na rok. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego tym razem pozwoli przeprowadzić zadanie pod nazwą „Kolonia Łobudzice”, późnobarokowy kościół pw. św. Wawrzyńca i Tomasza (XVIII w.) : remont drewnianych sklepie- etap I”. Koszt to ponad 45 tys. zł. Drewniany kościół zbudowany w 1795 r. znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 484, jadąc od Bełchatowa w kierunku Zelowa.

Świątynia zachwyca nie tylko zewnątrz, ale i wnętrze robi wrażenie, szczególnie ołtarz z przełomu XVII i XVIII w. z XVIII-wiecznym krucyfiksem oraz obrazem Matki Boskiej Pocieszenia i Niebieskiej Lekarki – oraz dwa boczne z ok. połowy XVIII w. Kościół w Łobudzicach znajduje się na liście polskich sanktuariów maryjnych.

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego jest kolejnym wsparciem dla parafii, bowiem prace remontowe w kościele trwają już od pewnego czasu. Dzięki finansowemu wsparciu instytucji, firm i darczyńców udało się wykonać m. in. remont konstrukcji ścian wraz z wymianą drewnianego szalunku, wymianę orynnowania, montaż instalacji odgromowej, wymianie pokrycia dachu.

źródło:  M.Rogut-Chrząszcz Zespół ds.Promocji Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz