Home Sport Nie żyje Jan Kwiatkowski, legenda GKS Bełchatów.

Nie żyje Jan Kwiatkowski, legenda GKS Bełchatów.

by admin
1,K wejść

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci naszego byłego świetnego bramkarza Jana Kwiatkowskiego, który w sobotę 16 stycznia odszedł z tego Świata po kilkumiesięcznej chorobie.

67-letni Jan Kwiatkowski (rocznik 1953) był przez lata aktywnym zawodnikiem sekcji piłki nożnej Skry Bełchatów i następnie GKS “Węgiel Brunatny”. “Kwiatek” to bramkarz, którego koledzy z zespołu i kibice wspominali jako zawodnika o wielkich możliwościach. Był m.in. niesamowicie wygimnastykowany, co wielokrotnie udowadniał między słupkami. To jedna z najważniejszych postaci tworzącego się dopiero górniczego klubu. Co ciekawe w sezonie 1979/80 zdobył bramkę z rzutu karnego na wagę awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. GKS “Węgiel Brunatny” grający wtedy w klasie okręgowej pokonał II-ligową Siarkę Tarnobrzeg.

Jan Kwiatkowski wyszedł w wyjściowym składzie w pierwszym, historycznym trzecioligowym meczu “Węgla Brunatnego” w sierpniu 1982 r.GKS “Bełchatów” S.A. prosi niniejszym Rodzinę i Przyjaciół zmarłego o przyjęcie najszczerszych kondolencji.

Spoczywaj w Pokoju, Janku!

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz