Home Sport Młodzieżowiec z Podbeskidzia w GKS Bełchatów.

Młodzieżowiec z Podbeskidzia w GKS Bełchatów.

by admin
602 wejść

Młodzieżowiec z ekstraklasowym doświadczeniem dołączył do kadry GKS Bełchatów. Na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała do zespołu “Brunatnych” trafił Filip Laskowski. Blisko 20-letni pomocnik przebywał od zeszłego tygodnia na testach w Bełchatowie potwierdzając swoją przydatność dla drużyny.

Urodzony 4 maja 2001 roku w Pasłęku zawodnik rozpoczynał swoją piłkarską przygodę w juniorskich drużynach Olimpii Elbląg, skąd trafił do Stomilu Olsztyn. Kolejnym krokiem w młodzieżowej piłce była gra w Escola Varsovia. Tam występował m.in. w zespole Centralnej Ligi Juniorów strzelając 9 goli i notując siedem asyst. Utalentowanym zawodnikiem zainteresowało się m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w lipcu 2019 roku podpisało z Laskowskim trzyletnią umowę.

W rundzie jesiennej mierzący 183 cm Filip wystąpił w siedmiu meczach PKO Ekstraklasy, w której zadebiutował 23 sierpnia tego roku w spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze. W poprzednim sezonie Laskowski zagrał w barwach “Górali” w 17 meczach Fortuna 1 Ligi oraz jednym Pucharu Polski.

Filip opowiada, z jakimi nadziejami przyjechał do Bełchatowa i jak odnajduje nasz klub po pierwszych dniach pobytu.

Zebrać jak najwięcej doświadczenia w piłce seniorskiej, rozwinąć się jako piłkarz i człowiek, w końcu dać jakieś liczby, które przydadzą się zespołowi jaki również mojej osobie, wszystko dla dobra drużyny i klubu, który zasługuje, żeby być w tej lidze albo nawet wrócić kiedyś do Ekstraklasy. Na pewno nigdy nie zabraknie mi determinacji w walce o każdą piłkę. Jestem kreatywnym zawodnikiem, czego jeszcze w stu procentach nie zdążyłem pokazać. Mam nadzieję zrobić to w Bełchatowie.

GKS Bełchatów kojarzy mi się z klubiem, który grał wiele lat w Ekstrakalsie, zdobył wicemistrzostwo Polski w 2007 roku, oglądałm swego czasu film na ten temat. Teraz GKS przechodzi cięższy czas, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.

Bełchatów do bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodszych zawodników, boisk nie brakuje, infrastruktura jest na wysokim poziomie, do tego bardzo fajny, klimatyczny stadion, który mi się podoba.

Mając na uwadze jeszcze roczną umowę w Podbeskidziu, chcę w czasie tej rundy w GKS Bełchatów zaprezentować się jak najlepiej, celem jest powrót do Bielska-Białej i skuteczna walka o miejsce w składzie. Mam nadzieję, że “Górale” się utrzymają w PKO Ekstraklasie, za co trzymam mocno kciuki – zakończył Laskowski.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz