Home Kronika policyjna Zelów. Wyłudził sporą kwotę pieniędzy.[ZDJĘCIA]

Zelów. Wyłudził sporą kwotę pieniędzy.[ZDJĘCIA]

by admin
872 wejść

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zelowie w dalszym ciągu poszukują sprawców oszustw, których ofiarami padli mieszkańcy Zelowa. Przypomnijmy, przestępstwa zaistniały w lutym 2020 roku. Sprawca/sprawcy działając tzw. „metodą na policjanta” wyłudzili od pokrzywdzonych dużą ilość gotówki.

W obydwu zdarzeniach metoda działania przestępców była identyczna. Najpierw do pokrzywdzonych na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza policji poinformowała o rzekomym wypadku, w którym miał brać udział członek rodziny. Prowadzoną rozmową wzbudziła zaufanie rozmówców. Informując, że potrzebne są pieniądze dla adwokata ostatecznie doprowadziła do wyłudzenia od pokrzywdzonych pieniędzy. Gotówkę odebrał mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zelowie w dalszym ciągu poszukują sprawców oszustw, których ofiarami padli mieszkańcy Zelowa. Przypomnijmy, przestępstwa zaistniały w lutym 2020 roku. Sprawca/sprawcy działając tzw. „metodą na policjanta” wyłudzili od pokrzywdzonych dużą ilość gotówki. W obydwu zdarzeniach metoda działania przestępców była identyczna. Najpierw do pokrzywdzonych na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza policji poinformowała o rzekomym wypadku, w którym miał brać udział członek rodziny. Prowadzoną rozmową wzbudziła zaufanie rozmówców. Informując, że potrzebne są pieniądze dla adwokata ostatecznie doprowadziła do wyłudzenia od pokrzywdzonych pieniędzy. Gotówkę odebrał mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę kim może być mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Zelowie przy ul. Kościuszki 33, w godzinach 7.30-15.30 z prowadzącym sprawę (Rsd.42/20) funkcjonariuszem pod numerem telefonu 47 8465 438 albo całodobowo z dyżurnym KPP w Bełchatowie pod numerem telefonu 47 8465 211

Poniżej fotografie z zabezpieczonego w sprawie monitoringu.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz