Home Powiat Jest się czym pochwalić. Inwestycje szkolne Powiatu Bełchatowskiego. [VIDEO][ZDJĘCIA]

Jest się czym pochwalić. Inwestycje szkolne Powiatu Bełchatowskiego. [VIDEO][ZDJĘCIA]

by admin
898 wejść

Inwestycje szkolne zrealizowane w placówkach oświatowych  administrowanych przez Powiat były głównym tematem spotkania Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, Przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Malinowskiego z zaproszonymi goścmi.  Nowoczesne pracownie dostosowane do oczekiwań młodych ludzi, powodują że szkoły pięknieją i spełniają oczekiwania swą funkcjonalnością.

Jedną z pierwszych szkół, w której przedstawiciele łódzkiego kuratorium  złożyli wizytę   było I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. Zaproszeni goście w towarzystwie  starosty przewodniczacego rady powiatu i dyrektora popularnego “Bronka”zobaczyli nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne obiekty sportowe, boisko, sale fitness, siłownie oraz sale dydaktyczne. Bełchatowski „Bronek” jest jedną z najlepszych szkół w woj. łódzkim, o czym może świadczyć wysokie siódme miejsce w rankingu „Perspektyw” za rok 2019/2020.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie mógł się pochwalić wyremontowaną salą gimnastyczną, którą oddano do użytku kilka tygodni temu. Zadanie pod nazwą „Modernizacja Sali Gimnastycznej w Budynku SOSW w Bełchatowie” kosztowało blisko 300 tys zł. Na to przedsięwzięcie powiat pozyskał wsparcie z budżetu Województwa Łódzkiego. Tereny zielone przy ośrodku zyskały nowe nasadzenia z pergolami i budkami lęgowymi dla ptaków. Powstał także plac zabaw z urządzeniami dostosowanymi dla dzieci niepełnosprawnych.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

. 5 lutego 2021 - 20:25

Wielka Pani Dyrektor z SOSW a nie wie jak się maseczki prawidłowo nosi?

Reply

dodaj komentarz