Home Regionalne Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Wójta Gminy Kluki? Referendum w sprawie odwołania Renaty Kaczmarkiewicz.

Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Wójta Gminy Kluki? Referendum w sprawie odwołania Renaty Kaczmarkiewicz.

by admin
2,4K wejść

Grupa kilkunastu przeciwników Wójt Gminy Kluki Renaty Kaczmarkiewicz wystosowała informację do mieszkańców gminy o wszczęciu procedury zmierzającej do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania obecnej wójt przed upływem jej kadencji.

W oficjalnym piśmie zarzucają między innymi zaprzepaszczenie 350.000 złotych z funduszu solidarnościowego Gminy Kleszczów, manipulowanie faktami czy też skłócanie i poróżnianie mieszkańców gminy.

foto: Gmina Kluki

Może Cię zainteresować

22 komentarze

Zocha 1 marca 2021 - 11:55

To fakt, ta kobita jest niekompetentna i zwyczajnie nie nadaje się do tej roli. Kobita fajna, ale najwyższe stanowisko to może kierowniczka sklepu ?

Reply
Mieszkaniec 1 marca 2021 - 12:12

Pani wójt przepaściła 350 000 zł. – trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych. Trochę to jest więcej niż 350 zł.

Reply
admin 1 marca 2021 - 12:17

Przepraszamy….poprawione .

Reply
Mieszkaniec 1 marca 2021 - 20:59

Czy Pani Ninka i Monika W. były kiedy kolwiek na sesji Rady Gminy i widziały jak pani Kaczmaarkiewicz kiedy była radną gminy ile ta wstrętna kobieta wylała pomyi na wójta. Karma wraca. Jeśli wójtowa będzie miała cywilną odwagę to niech wam o tym opowie, a jest co.

Reply
Miś uszatek 1 marca 2021 - 16:46

A może ktoś popatrzy na pracę rady gminy na ich „kompetentność” …. Czy to czasem nie rada gminy ustala budżet? Czy to czasem nie rada gminy jest władzą ustawodawczą? Czy aby rada gminy jest taka cudowna ? Wiadomo wszystkie pomyje zawsze wylewa się na wójta… Oj żeby tylko Ci wspaniali radni nie obudzili się z ręką w nocniku…

Reply
Kluki 2 marca 2021 - 10:11

Juz chyba się budzą 🙂 Gdzie byli jak to wszystko sie zaczęło? Zauważmy ze wiekszosc mieszkańców gminy to osoby starsze ktore nie maja dostepu do Internetu , ktorym beda wciskać jacy to oni wspaniali. Skoro tak dbaja o swoich mieszkańców to akurat w czasie pandemii postanowili organizować zbieranie podpisów i referendum . Może przeswietlmy obie strony , samo ogladanie sesji mówi samo za siebie. Co radni robili do tej pory kiedy kadencja trwa juz 2.5 roku. Czekali na tykajaca bombę która sami sobie podlozyli. By mieli troche honoru i zeszli z tych stołków

Reply
Kapucynka 2 marca 2021 - 23:25

W punkt! Nic dodać nic ująć!

Reply
Anula 1 marca 2021 - 17:36

Rada Gminy uchwala budżet, ale pieniądze z Funduszu Solidarnościowego z Kleszczowa były tylko do dyspizycji wójta.

Reply
taką właśnie maja wiedze 1 marca 2021 - 19:45

Tłumaczenie Nince czy Moniczce ma taki sam sens jak tłumaczenie czegokolwiek Wójtowej … czyli żaden, kobita napisała wniosek do kleszczowa , kasy nie potrafiła wydać a Ci tu Radnych widza … gratulacje za odwagę, nie każdy potrafi publicznie robić z siebie …

Reply
Mieszkaniec 2 marca 2021 - 14:20

To proponuje zrobić kompleksowe referendum i odwołać całość będzie taniej, tylko pytanie czy jest siła aby zorganizować takie referendum?

Reply
Uszatek 2 marca 2021 - 23:26

I to by było mega rozwiązanie!

Reply
Obywatel 3 marca 2021 - 06:46

To na co czekacie, organizujecie grupę ludzi i zgłaszajcie odwołanie Rady Gminy, chyba że nie ma podstaw a może nie macie podstaw. Ja myślę że potraficie tylko krzyczeć bez argumentów.

Reply
MIESZKO-I. 3 marca 2021 - 16:46

Po wnikliwym obejrzeniu sesji, uważam, że jest bardzo dużo podstaw do odwołania zdecydowanej większości Rady Gminy, tak, że pisanie o tym, że nie ma podstaw jest co najmniej śmieszne.

Kluki 4 marca 2021 - 19:15

To moze niech radni sami zapłacą za to referendum nie ważne czy by bylo na zmiane wójta czy też tej niby uczciwej rady. To jest ich wymysł i niech mieszkańców nie mieszaja do tego.

Reply
Ninka 1 marca 2021 - 21:17

Od Ninki to trzy kroki w bok ,nic o mnie gościu nie wiesz ,baranów z Tobą też nie pasłałam .Chcesz mi coś powiedzieć , to miej odwagę się podpisać 🙁

Reply
Ulica Szkolna 1 marca 2021 - 21:51

Pisze jako przyszly mieszkaniec. Nie bede sie patyczkowal z nikim kto bedzie mi mowil jedno a robil drugie. Pani wojt obiecala iz z radnymi omowi sprawe ustawy z 2016 roku Nie poruszyla tematu wiec dla mnie spalona. W kolejnej kolejnosci porusze radnych. Ja sie pierd…ił nie będę. Albo się za coś bierze pianiądze albo nie.

Reply
Melisa 1 marca 2021 - 22:02

i bardzo dobrze, wybory wcześniejsze będą to sobie Pan ulży chociaż …

Reply
Kapucynka 1 marca 2021 - 22:30

Oj dokładnie a większość radnych tylko liczy pieniążki z sesji….nie robiąc NIC! są tacy ktorych nawet nie wiemy jaki mają głos bo się odezwać nie potrafią przez całą sesję! A inni gadają sami nie wiedzą o czym śledzę trochę sesje więc wiem o czym mówię…oczywiscie bie bronię wójtowej bo też bie jest bez winy ale niestety wiele z tych rzeczy o których tak głośno krzyczą radni jest całkiem bez pokrycia (nie mówię że wszystko!) ale naprawdę trzeba spojrzeć neutralnie na obie strony a nie tylko słuchać ślepo jesnej strony!

Reply
Gosia. 1 marca 2021 - 22:17

Biedna Ta Nasza Gmina. Teraz odwoływanie wójtowej, a poprzedni wójt też wam nie pasował. Myślę, że musi dużo jeszcze wody w rzece upłynąć by coś się zmieniło w naszej gminie. Póki co to Życzę, aby Nasza Gmina doczekała się „Kiedyś” dobrego gospodarza jak inne gminy. To będzie wtedy Sukces.

Reply
Ninka 1 marca 2021 - 23:02

Kapucynka i napisałaś w punkt .Ja nie bronie nikogo ,ale to radni krzyczą że Wójtowa jest zła ,a oni to niby cacy chętni do współpracy ,tolerancyjni . Popatrzeć na kilka sesji i samemu się wyrobi zdanie .To wkurza najbardziej Są tam tacy ,którzy są tylko po to ,by się teraz mścić ,za poprzednia kadencję czytając wpis powyżej

Reply
Name* 1 marca 2021 - 23:10

W informacji powyżej, o zamiarze przeprowadzenia referendum nie ma nic o mszczeniu się za poprzednią kadencje, znów pani lawiruje, są konkretne zarzuty z tej kadencji.

Reply
Ninka 2 marca 2021 - 08:29

I znów czytaj ze zrozumieniem ,napisałam WPIS ,a nie W INFORMACJI -robi różnicę . Czy do takiego wniosku nie mozna dojść ? (skopiowane )- ” Czy Pani Ninka i Monika W. były kiedy kolwiek na sesji Rady Gminy i widziały jak pani Kaczmaarkiewicz kiedy była radną gminy ile ta wstrętna kobieta wylała pomyi na wójta. Karma wraca. Jeśli wójtowa będzie miała cywilną odwagę to niech wam o tym opowie, a jest co.”

Reply

dodaj komentarz