Home Regionalne Zelów. Wielkie, czerwone serce na nakrętki.

Zelów. Wielkie, czerwone serce na nakrętki.

by admin
795 wejść

Dziś przy ulicy Żeromskiego przed budynkiem SPZOZ stanął pojemnik w kształcie serca  przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek. Serce zaprojektowane i wykonane przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie powstało z inicjatywy Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka.

To ogólnodostępny pojemnik, do którego każdy mieszkaniec może wsypać nakrętki i tym drobnym gestem przyczynić się do pomocy chorym i potrzebującym. Mam nadzieję, że serce, które dzisiaj zamontowaliśmy przysłuży się również do podniesienia świadomości ekologicznej i efektywnego sortowania odpadów – podkreśla burmistrz – Serdecznie dziękuję dyrekcji, pracownikom i uczniom ZSP w Zelowie, którzy uczestniczyli w pracach przy tworzeniu tego pojemnika.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serca nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki np. po napojach, kawie, mleku, płynach do zmywania… Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów (w tym toreb, w których je przynieśliśmy).

źródło: zelow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz