Home Polityka Wójt Kluk odpiera zarzuty.

Wójt Kluk odpiera zarzuty.

by admin
1,2K wejść

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Kluki

Niespełna miesiąc temu, grupa radnych i mieszkańców Gminy Kluki wystosowała pismo do komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania obecnej wójt Gminy Renaty Kaczmarkiewicz. W piśmie skierowanym do komisarza zarzucają Pani Wójt niegospodarność, chaotyczne i nieprzemyślane zarządzanie budżetem gminnym.

W odpowiedzi Pani Wójt czytamy:

„Długi czas zwlekałam z podjęciem decyzji o tym, by ustosunkować się do zarzutów, jakie grupa radnych i mieszkańców zamieściła we wniosku skierowanym do komisarza wyborczego celem inicjacji trybu referendalnego wobec mojej osoby. Jednak kłamstwa rozpowszechniane wobec mnie przez grupkę radykałów zmuszają mnie do reakcji.

25 listopada 2018 roku Mieszkańcy Gminy Kluki wybrali mnie na pięcioletnią kadencję na stanowisko Wójta. Pracuję dla dobra gminy, która jest także moim domem, robiąc wszystko, by rozwijała się dla dobra Mieszkańców. Pomimo to, współpraca z radnymi jest trudna. Część radnych przyjmując postawę opozycyjną nie ma konstruktywnych propozycji dla Gminy, ich sposobem działania jest sprzeciwianie się niemal wszystkim inicjatywom i odsuwania rozwiązywania problemów na nieokreśloną przyszłość. Posługują się kłamstwem i pomówieniami. To godzi nie tylko w moje osobiste dobra, ale jest też działaniem na szkodę Gminy.

Z brakiem akceptacji mojej osoby zetknęłam się już 26 listopada 2018, czyli następnego dnia po bezpośrednich wyborach, w których Mieszkańcy zdecydowaną większością głosów’ wybrali mnie na stanowisko Wójta. To odrzucenie przez grupę rozczarowanych wynikami wyborów radnych z każdym miesiącem przybierało coraz bardziej agresywną postać. Pracuję dla dobra gminy, pomimo że współpraca z częścią radnych układa się opornie. Realnym efektem dwóch i pół lat działania wspomnianych radnych jest poszukiwanie poparcia dla wniosku o odwołanie mnie z funkcji Wójta Gminy Kluki. Pomysłodawcy tego plebiscytu nie mieli odwagi sformułować wniosku o referendum jako Rada Gminy. Bo wygrana Wójta znaczy rozwiązanie rady.

Odnosząc się do zarzutów zawartych na plakacie, stwierdzam, że treść ich godzi w urząd Wójta jako organu wykonawczego gminy i w moją godność osobistą. Jestem przekonana, że przez 2,5 roku mojej kadencji widzicie Państwo moje zaangażowanie w pracę na rzecz naszej gminy. Szczególnie dbam, aby każda moja decyzja i każde działanie łączyły Mieszkańców, a nie wprowadzały wśród nas rozbicie i wrogość. W związku z moim programem wyborczym, który Państwo zaakceptowaliście powstają nowe drogi gminne, inwestycje oświetleniowe, czy też tereny rekreacyjne, remontujemy placówki oświatowe, wyposażamy straż pożarną w nowy sprzęt.

Szanowni Państwo. Drodzy Sąsiedzi!

Z Waszej woli zarządzam gminą Kluki w wyjątkowo trudnych czasach. Powracające fale pandemii COVID -19 uniemożliwiają realizację zadań w szerokim wymiarze, ale pomimo tak trudnego czasu w roku 2020 inwestycje zostały wykonane na kwotę 2 159 823,58 zł. Ilość zewnętrznych środków pozyskanych w latach 2019-2020 stanowią kwotę 3 544 005,35 zł, co wyraźnie świadczy o rozwoju gminy, o którym Państwa zapewniałam. Dla porównania środki zewnętrzne pozyskane w latach 2014-2018 stanowią kwotę 2 579 338,70 zł.

Inicjatorzy referendum na swoich plakatach nie napisali, że ich wniosek referendalny wiąże się z koniecznością poniesienia przez Gminę znacznych kosztów. Nawet za przegrane głosowanie trzeba słono zapłacić pieniędzmi, które możemy wydać na inne pożyteczne cele. A potrzeb jest wciąż dużo. Dla ludzi chciwych władzy ich partykularne interesy polityczne są ważniejsze niż jakość życia i zdrowie Mieszkańców.

Mandat, który daliście mi Państwo ponad dwa lata temu zobowiązuje mnie do pracy na rzecz Gminy. Czynię to każdego dnia i jestem przekonana, że potraficie Państwo właściwie ocenić moją działalność, a jej efekty zauważacie w swoim otoczeniu. Jest jeszcze wiele do zrobienia, wiele planów czeka na realizację. Wierzę, że potraficie ocenić te działania i właściwie spojrzeć na postawę radnych. Wasze zaufanie jest dla mnie wielką wartością.

Ufam w Państwa obiektywizm w zaszłej sytuacji pozostaję w pokonaniu, że podejmiecie Państwo Właściwe decyzje.”

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Mieszkaniec 18 marca 2021 - 12:48

Tak, tak Pani wòjt nie wspomniała Pani o ludziach, których Pani zwolniła lub sami pouciekali od tej gospodarności. A przede wszystkim niekompetencii. Pomijając jeszcze ,że ma Pani w poważaniu mieszkańcòw nie zjawiając się łaskawie w poszczegòlnych wsiach na umòwionych spotkaniach. Co innego Pani obiecywała przed wyborami, ale to chyba normalne.

Reply
Luki 18 marca 2021 - 15:18

Najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy za byłego wójta mieli stołeczki a teraz się sielanka skończyła więc im źle . Ja u pani wójt kilkakrotnie byłem ze swoimi roszczeniami i za każdym razem uzyskalem pomoc

Reply
Un(K)luki 18 marca 2021 - 19:54

Serio? Którzy ludzie, jakie stołeczki? Jaka sielanka? Konkrety poproszę. Bo jak nie, to typowe dla Renatki zagranie – obrzucić przeciwników błotem, na pewno coś się przyklei… No i nie dziwię się, że uzyskałeś pomoc, skoro tak dzielnie stajesz w obronie nieudacznicy. 🙂

Reply

dodaj komentarz