Home Kronika policyjna Złodziej z miasta Łodzi na występach w Szczercowie.

Złodziej z miasta Łodzi na występach w Szczercowie.

by admin
659 wejść

27 stycznia 2021 roku policjanci z Posterunku Policji w Szczercowie zostali zawiadomieni o kradzieży alkoholu. Do przestępstwa doszło dzień wcześniej w jednym z miejscowych marketów. Zawiadamiający podał również, że wizerunek i zachowanie sprawcy zarejestrowały kamery.

Straty zostały wycenione na ponad 600 złotych. Śledczy ze szczercowskiej policji dokładnie przejrzeli zapis monitoringu sklepowego. Okazało się, że złodziej dwukrotnie wchodził do dyskontu. Za każdym razem pakował whisky do swojego plecaka. Przy kasie płacił jednak za drobne zakupy. W tej sprawie policjanci przez kilka następnych tygodni gromadzili materiał dowodowy. Typowali sprawców i sprawdzali każdy trop pojawiający się w sprawie. Przełom nastąpił w marcu.

Dociekliwość i żmudna policyjna praca doprowadziły do ustaleń, że złodziej alkoholu to 40-letni mieszkaniec Łodzi, który w szczercowskim markecie znalazł się przejazdem. Kupując produkty na śniadanie ukradł kilka butelek alkoholu. Kryminalni z bełchatowskiej policji podejrzewanego zatrzymali rankiem 16 marca 2021 roku w jego miejscu zamieszkania. Notowany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz