Home Wiadomości Bełchatowskie gołąbki – kto je mięso, a kto samą kapustę.

Bełchatowskie gołąbki – kto je mięso, a kto samą kapustę.

by admin
737 wejść

Powiat bełchatowski zajmuje 4 miejsce pod względem średniego zarobku brutto w zestawieniu GUS. Ranking, w którym znajdziemy zestawienie 66 największych polskim miast oraz 300 powiatów został przygotowany przez portal tuwartomieszkac.pl.

Największe zadowolenie z zarobków i grubego portfela mają mieszkańcy Jastrzębia Zdrój, gdzie średni zarobek to blisko 8500 zł brutto. Tutaj głównym i największym pracodawcą jest Grupa JSW. Na drugim miejscu ze średnią zarobków 8275 zł brutto znajduje się powiat lubiński, gdzie głównym „żywicielem” jest KGHM. Trzecie medalowe miejsce zajmuje Warszawa ze średnią zarobków 6830 zł. A zaraz za miastem stołecznym plasuje się powiat bełchatowski.

Od ponad 45 lat głównymi pracodawcami są tu elektrownia i kopalnia odkrywkowa. Z danych przedstawionych przez portal wynika, że mieszkańcy regionu zarabiają średnio prawie 6700 złotych. Miejsca pracy w przemyśle są zazwyczaj dobrze opłacane i pracownicy energetycznego potentata mają w istocie stosunkowo wysokie zarobki. Większość mieszkańców miasta i okolic zarabia jednak najniższą krajową, co jest niewspółmierne do przedstawionego zestawienia.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz