Home Wiadomości Nowy gazociąg będzie przechodził przez Bełchatów.

Nowy gazociąg będzie przechodził przez Bełchatów.

by admin
350 wejść

Jak informuje Polska Spółka Gazownictwa, trwa właśnie realizacja jej dużej inwestycji. Mowa o budowie nowego gazociągu wysokiego ciśnienia SIERADZ – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI/MESZCZE o długości ok. 121,86 km wraz ze światłowodem. Będzie on przechodził także przez Bełchatów.


W zakres opracowania wchodzą również obiekty towarzyszące, których budowa jest niezbędna z uwagi na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie gazociągu, m.in. zespoły zaporowo-upustowe liniowe, zespoły zaporowo-upustowe kątowe, śluzy nadawcze i odbiorcze tłoka, stacje redukcyjno-pomiarowe.


Inwestycja będzie realizowana etapowo. Gazociąg w całości będzie przebiegał na terenie województwa łódzkiego, jego długość na terenie powiatu bełchatowskiego to ok. 45 km.


Po przekroczeniu granicy gminy Kluki, projektowany gazociąg wchodzi na teren gminy Bełchatów, gdzie biegł on będzie przez tereny leśne i rolne. W km ok. 80,4 zostanie zlokalizowana stacja redukcyjno–pomiarowa Bełchatów, której zadaniem będzie m.in. stworzenie drugostronnego zasilenia sieci dystrybucyjnej w Bełchatowie. Dalej trasa gazociągu będzie biegła przez teren gminy Wola Krzysztoporska, gdzie w km ok. 100,7 zostanie zlokalizowany zespół zaporowo – upustowy Wola Krzysztoporska.


Informacje istotne dla mieszkańców naszego miasta oraz gminy Bełchatów sukcesywnie dodawane będą na dedykowanej inwestycji stronie belchatow.siecgazowa.pl

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz