Home Wiadomości Miasto pozyskało 1,6 mln zł dofinansowania do przebudowy ulicy Kwiatowej.

Miasto pozyskało 1,6 mln zł dofinansowania do przebudowy ulicy Kwiatowej.

by admin
287 wejść

Miasto pozyskało 1,6 mln zł dofinansowania do przebudowy ulicy Kwiatowej. Prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę w tej sprawie z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Tylko w tym roku w całym kraju dofinansowanych zostanie ponad 2 tys. inwestycji. Środki przeznaczone zostaną na budowę nowych dróg, a także przebudowę i remont tych istniejących. Wsparciem objęte zostaną także samorządy województwa łódzkiego.

W poniedziałek, 28 czerwca, w Tomaszowie Mazowieckim zostały podpisane umowy na dofinansowanie drogowych inwestycji w naszym regionie. Reprezentujący rząd wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przypomniał, że każdego roku rząd przeznacza 150 milionów złotych na rozwój infrastruktury drogowej w Łódzkiem.

Przekazujemy samorządom pieniądze do gmin i do powiatów tak, aby wspomóc je przy budowaniu, remontach lub nowych inwestycjach drogowych. I tak, samorząd może posiadać wkład własny od 50 do 80 proc., co oznacza, że np. na milionową inwestycję 800 tys. może pochodzić z pieniędzy rządowych – wyjaśnia wojewoda Bocheński.

Jednym z zadań, które zostaną dofinansowane z rządowego funduszu, będzie przebudowa ulicy Kwiatowej. Prezydent Mariola Czechowska podkreśla, że zewnętrzne środki, jakie Bełchatów regularnie pozyskuje, pozwalają na planowanie i realizowanie ważnych dla rozwoju miasta i podnoszenia komfortu życia mieszkańców inwestycji.

Dzięki tym pieniądzom możemy między innymi zadbać o bezpieczeństwo na naszych drogach. A dobry stan infrastruktury jest tutaj kluczowy. Kwiatowa, jedna z ważniejszych ulic w centrum Bełchatowa, od dobrych kilku lat wymagała remontu. Udało nam się porozumieć z powiatem, zagwarantować środki w miejskim budżecie i pozyskać rządowe wsparcie. Dzięki temu ta wyczekiwana i ważna dla poprawy komunikacji w mieście inwestycja może zostać zrealizowana – dodaje prezydent Czechowska.

Pierwszy etap, który ruszył w połowie maja, ma potrwać około dwóch miesięcy. Obejmie on wykonanie instalacji wodnej, sanitarnej i deszczowej, a także sieci wodociągowej, ciepłowniczej oraz elektroenergetycznej. Po zakończeniu prac instalacyjnych wykonawca zajmie się robotami stricte drogowymi, czyli utwardzeniem podłoża, położeniem nawierzchni, budową chodników praz ciągu pieszo-rowerowego, a także nowego oświetlenia. Ponadto przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja, a na samej krzyżówce wybudowany zostanie prawoskręt, co zgodnie z założeniami ma zwiększyć przepustowość samej Kwiatowej. Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz