Home Edukacja Sprawdź czy będziesz uczniem w Mickiewiczu.

Sprawdź czy będziesz uczniem w Mickiewiczu.

by admin
353 wejść

Od września w miejskim liceum naukę kontynuować będzie ponad stu tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. W Mickiewiczu przygotowano dla nich pięć klas, w tym dwie integracyjne.

Uczniowie, którzy jako szkołę pierwszego wyboru wskazali III LO, to, czy zostali zakwalifikowani, mogą sprawdzić na trzy sposoby – bezpośrednio na tablicy ogłoszeń w placówce, na internetowej stronie szkoły (http://www.mickiewicz.belchatow.pl/) w zakładce: Nabór bądź logując się do systemu internetowego.

W procesie rekrutacji decydująca była liczba punktów uzyskanych przez absolwentów podczas egzaminu ósmoklasisty, a także oceny na świadectwie oraz naukowe, artystyczne czy sportowe osiągnięcia. Ostatecznie naukę w Mickiewiczu kontynuować będzie 102 uczniów (stan na 2 sierpnia 2021 roku).

– Okazało się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Chętnych było bardzo dużo, stąd też decyzja prezydent Marioli Czechowskiej, że stworzymy pięć, a nie jak początkowo planowaliśmy, trzy oddziały – tłumaczy wicedyrektor miejskiego liceum, Małgorzata Załęczna.

– Profil psychologiczno-społeczny zawsze przyciągał wielu chętnych, ale w tym roku chętnych było tak wielu, że powstaną aż dwa takie oddziały. Jeden z nich będzie integracyjny, podobnie jak klasa informatyczno-językowa. Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi stawia na naukę przedmiotów ścisłych w naszej szkole, wcześniej zdecydowany prym wiodły te humanistyczne – dodaje wicedyrektor.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

2 komentarze

stary absolwent 5 sierpnia 2021 - 14:12

Brawo Mickiewicz. Szkoła, która najbardziej dba o swoich uczniów. Tu nie niszczy się dzieciaków.

Reply
marco polo 5 sierpnia 2021 - 14:24

trzeba dodac ze uczniowie tam nie chodza ze stresem, super szkoła

Reply

dodaj komentarz