Home Wiadomości Utrudnienia w ruchu na Wyszyńskiego. W najbliższych dniach ruszy remont fragmentu alei.

Utrudnienia w ruchu na Wyszyńskiego. W najbliższych dniach ruszy remont fragmentu alei.

by admin
250 wejść

W najbliższych dniach ruszy remont fragmentu alei Wyszyńskiego. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 9 sierpnia. Na czas robót na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ronda Solidarności obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów, co wpływa na stan nawierzchni jezdni. Miasto uznało, że prowadzone do tej pory remonty cząstkowe nie przyniosły pożądanego efektu, stąd decyzja o remoncie najbardziej zniszczonego odcinka alei. Mowa od fragmencie pomiędzy ul. Wojska Polskiego a rondem Solidarności.

Roboty mają się rozpocząć w poniedziałek, 9 sierpnia. Ile potrwa remont? – Przetarg wygrał ten sam wykonawca, który w ekspresowym tempie wykonał remont nawierzchni na ul. Pileckiego. Jest to firma, która wie, o co w remontach chodzi, zna się na tym, ma dobry park maszynowy i dobrych specjalistów. Szacujemy, że remont nawierzchni na Wyszyńskiego powinien się potrwać około dwóch tygodni – tłumaczy Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego UM.

Zakres planowanych prac obejmuje wyfrezowanie starej nawierzchni, wymianę pokryw na studzienkach na betonowe oraz położenie 7 tys. mkw nowego asfaltobetonu. W ramach remontu wykonane zostanie także okrawężnikowanie.

Na czas remontu w rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy. – Aleja Wyszyńskiego na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności będzie otwarta dla ruchu, nie będzie żadnych wyłączeń. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, fragmentami jeden pas będzie zamykany. Sterowanie ruchem będzie się odbywało ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Chodzi o to, żeby w godzinach szczytu komunikacyjnego ruch odbywał się płynnie – dodaje dyrektor Pożycki.

Remont alei Wyszyńskiego, która jest drogą powiatową, kosztować będzie nieco ponad 430 tys. zł. Z tej kwoty 300 tys. wyasygnowało miasto, bełchatowskie starostwo dołoży ok. 100 tys.. zł

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz