Home Wiadomości W piątek na targowisku miejskim stanie szczepieniobus.

W piątek na targowisku miejskim stanie szczepieniobus.

by admin
268 wejść

W piątek, 20 sierpnia do Bełchatowa przyjedzie szczepieniobus. Stanie na miejskim targowisku. Osoby chętne do tego, by zaszczepić się jednodawkowym preparatem, mogą zgłaszać się w godzinach 9.00 -15.00. Przez cały czas, można również skorzystać z Powszechnych Punktów Szczepień. Na terenie miasta działają dwa takie miejsca.    

Trwa ogólnopolska akcja #SzczepimySie. W piątek na targowisku miejskim stanie szczepieniobus. Będzie można tam, od godz. 9.00 do 15.00 przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Co ważne, nie trzeba wcześniej umawiać się. Po podaniu preparatu wydany zostanie Unijny Certyfikat COVID.

Przez cały czas trwania akcji, by zapewnić bełchatowianom maksymalną dostępność do szczepień, w naszym mieście uruchomione zostały dwa Punkty Szczepień Powszechnych – w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 oraz w Grocholicach przy ul. Częstochowskiej 37. W obu program realizowany jest zgodnie z rządowymi wytycznymi oraz w oparciu o kryteria ustalone przez rząd. Punkt przy ul. Energetyków 6 zaczął działać w maju, od tego czasu zaszczepiło się w nim już ponad 6 tys. mieszkańców. 

–   Jestem przekonana, że dzięki takim akcjom, czy punktom działającym na terenie miasta, przed zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym, który sprzyja dużej liczbie zachorowań, zaszczepionych będzie jak najwięcej bełchatowian. To wyraz troski nie tylko o siebie, ale także swoich bliskich i całego społeczeństwa – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz