Home Regionalne Czy nastąpi zmiana granic gminy Kleszczów?

Czy nastąpi zmiana granic gminy Kleszczów?

by admin
254 wejść

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zmianę granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów. Zmiana ta miałaby dotyczyć obrębu Wola Grzymalina. W praktyce chodzi o teren, na którym obecnie działa Elektrownia Bełchatów.

Wniosek o zmianę granic to w całości inicjatywa Wojewody Łódzkiego, ale warto podkreślić, że Tobiasz Bocheński występując o zmianę granic gminy Kleszczów, podnosi obecnie te same argumenty, które dwa lata temu wysuwała Gmina Bełchatów. W 2019 roku to właśnie nasz samorząd zaproponował zmianę granic najbogatszej gminy w kraju, a w konsekwencji wypracowanie takiego mechanizmu, który pozwoli na równomierny rozwój okolicznych gmin.

To, czy postulat Wojewody Łódzkiego trafi pod obrady Rady Ministrów, rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach. Obecnie na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rozpoczynamy proces konsultacji społecznych w tej sprawie. Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bełchatów z dn. 10 września 2021 roku, konsultacje rozpoczną się 20 września 2021 roku i potrwają do 18 września 2021 roku.

W ich ramach mieszkańcy Gminy Bełchatów otrzymają do wypełnienia ankietę, w której wypowiedzą się, czy popierają wniosek o zmianę granic, czy też są mu przeciwni. Ankieta ta będzie do pobrania na naszej stronie internetowej, a wypełnioną można będzie przesłać na dedykowaną skrzynkę mailową konsultacje@ugbelchatow.pl. Ankietę rozpowszechniać, a następnie odbierać od mieszkańców będą także sołtysi przy wsparciu radnych. Druki dostępne będą też w siedzibie urzędu oraz w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Bełchatów.

źródło: Gmina Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

SebeX 13 września 2021 - 20:00

Popieram kasan Elektrowniana dla nas

Reply

dodaj komentarz