Home Kronika policyjna Za posiadanie granatu bojowego, prowadzenie uprawy konopi i posiadanie narkotyków grozi mu 8 lat więzienia.

Za posiadanie granatu bojowego, prowadzenie uprawy konopi i posiadanie narkotyków grozi mu 8 lat więzienia.

by admin
384 wejść

Kryminalni z bełchatowskiej komendy ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zajmuje się narkotykowym procederem, a w miejscu swojego zamieszkania posiada środki odurzające. 9 września 2021 roku stróże prawa pojechali pod ustalony adres. Po kilku godzinach obserwacji wytypowanego miejsca, pod posesję podjechała osobówka.

Wysiadł z niej podejrzewany i wszedł do domu. Kryminalni wówczas złożyli mu wizytę. Mężczyzna był zaskoczony nieoczekiwaną obecnością policji. Wszystkiemu zaprzeczał, mimo sytuacji, że w zajmoanyym przez niego budynku czuć było charakterystyczny zapach marihuany.

W wyniku przeszukania terenu posesji kryminalni znaleźli niezaprzeczalne dowody jego przestępczej działalności. Przejęli i zabezpieczyli ponad 230 gramów suszu marihuany oraz ponad 17 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Okazało się również, że 33-latek prowadził uprawę konopi. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli również 4 krzaki marihuany. Natomiast przeszukując pomieszczenia gospodarcze odnaleźli przyrząd wybuchowy w postaci granatu bojowego. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany.

Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli również narkotyki. Natomiast przyrządem wybuchowym zajęli się saperzy. 33-latek był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawca usłyszał 4 zarzuty. Odpowie za posiadanie przyrządu wybuchowego oraz za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz