Home Edukacja Sprawni jak żołnierze.

Sprawni jak żołnierze.

by admin
473 wejść

W Bornem Sulinowie odbył się finał XLIV Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2021”. Uczestniczyło w nim po 18 zespołów dziewcząt i chłopców, reprezentujących 16 województw. Honoru regionu łódzkiego bronili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, którzy wcześniej odnieśli zwycięstwo w eliminacjach wojewódzkich w Sieradzu.

W Bornem Sulinowie poszczególne drużyny zdobywały punkty w kilku konkurencjach. Jedną z nich był test sprawnościowy (m.in. skłony z 2-kilogramową piłką lekarską, bieg zygzakiem, skok tygrysi, przewrót w przód na skrzyni), kolejną – rzut granatem z odległości 25 m (dziewczęta 20 m), mierzonej od linii rzutu do środka prostokąta 5×2 m. Punkty zdobywano również na strzelnicy (5 strzałów z karabinka sportowego do tarczy z odległości 50 m) oraz w trakcie godzinnego biegu terenowego na orientację.

W ramach kolejnej konkurencji („Podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna”) oceniane było ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz wykonanie dwóch cykli resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie (z elektroniczną rejestracją prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej).

Drużyna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie w składzie: Mikołaj Grzybek, Dawid Dyła i Dawid Miarka, która do zawodów przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela Piotra Szczepaniaka, wywalczyła w Bornem Sulinowie znakomite trzecie miejsce.

FOTO ze strony www.zspkleszczow.pl

źródło: Gmina Kleszczów/Jerzy Strachocki

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz