Home Kronika policyjna Wpadli z narkotykami, a wszystko przez nadmierną prędkość.

Wpadli z narkotykami, a wszystko przez nadmierną prędkość.

by admin
258 wejść

Bełchatowscy kryminalni zatrzymali dwóch 21-latków, którzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Sprawcy wpadli przez nieostrożną jazdę bmw. W ich aucie stróże prawa znaleźli marihuanę. Łącznie, w wyniku przeszukań, policjanci przejęli ponad 100 gram suszu zakazanej rośliny, ponad 45 gramów substancji psychoaktywnych oraz 3 sadzonki konopi indyjskich. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

7 października 2021 roku, około godziny 21.15 bełchatowscy kryminalni, którzy pełnili służbę w terenie, zwrócili uwagę na bmw. Kierujący nim mężczyzna jechał z nadmierną prędkością drogą W485, w kierunku miejscowości Kurówek, w gminie Zelów. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli kiedy kierowca potrącił znacznik drogowy, stojący pomiędzy pasami ruchu na remontowanym odcinku drogi. Auto prowadził 21-latek, któremu towarzyszył pasażer – rówieśnik, obaj to mieszkańcy gminy Zelów.

Mężczyźni w czasie interwencji zachowywali się niespokojnie, nie odpowiadali na zadawane pytania. Już sam charakterystyczny zapach marihuany, wydobywający się z wnętrza pojazdu, tłumaczył powód ich zdenerwowania. W bmw policjanci znaleźli i zabezpieczyli torebkę z suszem marihuany, natomiast w kieszeni pasażera dilerkę tego narkotyku. W tej sytuacji podejrzewani trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni przeszukali również mieszkania zatrzymanych, mając podejrzenie, że zakazane substancje mogą oni trzymać w swoich domach. Okazało się, że kolejne narkotyki kierowca bmw trzymał w swoim pokoju. Policjanci zabezpieczyli tutaj słoik z niewielką ilością suszu zakazanej rośliny oraz torebkę z substancją psychoaktywną. Natomiast w mieszkaniu zajmowanym przez pasażera stróże prawa znaleźli trzy sadzonki konopi indyjskich. Łącznie policjanci przejęli i zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany oraz ponad 45 gramów substancji psychoaktywnych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanych policyjnym dozorem. Za posiadanie narkotyków i prowadzenie uprawy zakazanej rośliny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz