Home Wiadomości Rusza budowa nowej drogi łączącej Okrzei z Kopeckiego.

Rusza budowa nowej drogi łączącej Okrzei z Kopeckiego.

by admin
244 wejść

Ulica Kopeckiego, którą miasto wybudowało w 2018 roku, połączyła miejskie targowisko z ulicą Armii Krajowej. Dzięki temu udało się odciążyć Wojska Polskiego, która jest jedną z mocniej z zakorkowanych w mieście.

Ma to bezpośredni związek z tym, że jest to droga wylotowa w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy – kopalni i elektrowni. By jeszcze bardziej usprawnić ruch w tym rejonie, miasto podjęło decyzję o budowie nowej drogi, a konkretnie łącznika między wspomnianą Kopeckiego a osiedlem Okrzei.

– Rozważaliśmy różne rozwiązania tej sytuacji. Łącznik powinien znacznie rozładować natężenie komunikacyjne na Wojska Polskiego w godzinach szczytu. Kierowcy będą więc mogli szybko i sprawnie przejechać między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim i Okrzei – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Zakres prac, jakie prowadzi firma PUH DOMAX z Boronowa, jest szeroki. Obejmuje bowiem budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Łącznik, którego budowa powinna zakończyć się we wrześniu 2023 roku, będzie prowadzić przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. W sumie droga będzie mieć ponad pół kilometra długości. Koszt inwestycji to nieco ponad 5,7 mln zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

YteK 11 października 2021 - 20:26

Pół kilometra drogi w takiej kwocie i tyle czasu będzie robiona ??
Takie wałki tylko w naszym mieście.

Reply

dodaj komentarz