Home Wiadomości Wszystkich Świętych – jak dojechać na cmentarz

Wszystkich Świętych – jak dojechać na cmentarz

by admin
297 wejść

1 listopada w okolicach bełchatowskiego cmentarza będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inną trasą kursować będą także emzetki linii nr 10. Podobnie jak w latach poprzednich, okolice nekropolii patrolować będą straż miejska i policja.

Dzień Wszystkich Świętych wiąże się z natężonym ruchem wokół cmentarzy. Aby ułatwić poruszanie się zarówno pieszych, jak i kierowców wokół nekropolii miasto wprowadza zmianę organizacji ruchu.


Organizacja ruchu


Zmiana organizacji ruchu ma ułatwić kierowcom i pieszym poruszanie się w rejonie bełchatowskiego cmentarza.

  • Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej – odcinek ten przeznaczony będzie na parking,
  • Ruch drogowy przeniesiony będzie na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.
  • Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny.
  • Wyjazd z cmentarza będzie możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną.

Szczegółowy plan organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać 1 listopada, zamieszczamy na mapce poniżej artykułu.

Komunikacja miejska


Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linni będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicami Czapliniecką i Lipową.

Wzmożone patrole straży miejskiej i policji


Zbliżający się okres przygotowań do Wszystkich Świętych, jak co roku wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie czuwać bełchatowska straż miejska. Strażnicybędą monitorować rejon nekropolii, aby nie dochodziło do zakłóceń porządku czy kradzieży. Na ich pomoc mogą też liczyć kierowcy, którym m.in. podpowiedzą, jak wyjechać czy dojechać do cmentarza

Jak co roku policja będzie prowadziła akcję „Znicz”. Od godz. 6:00 w piątek, 29 października, do godz. 22:00 we wtorek, 2 listopada, funkcjonariusze będą nadzorować cmentarz, a także drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz główne arterie komunikacyjne. W ramach akcji policjanci będą pełnić nadzór w obrębie cmentarzy, ulic dojazdowych, a także na ciągach komunikacyjnych zlokalizowanych w mieście i poza nim. Kierujący mogą się spodziewać nasilonych kontroli stanu trzeźwości i prędkości. Policja apeluje, by stosować się do oznakowania a także poleceń funkcjonariuszy.


Bezpieczeństwo przede wszystkim


By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować.

  • Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze. By zminimalizować ryzyko potrącenia, zwłaszcza po zmroku, piesi powinni zadbać o elementy odblaskowe.
  • Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.
  • Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz