Home Kronika policyjna Bezpieczna K-74. Akcja bełchatowskiej drogówki.

Bezpieczna K-74. Akcja bełchatowskiej drogówki.

by admin
287 wejść

K-74 biegnąca przez powiat bełchatowski jest drogą o dużym natężeniu ruchu pojazdów. Kierowcy podróżujący na co dzień tą trasą niestety spotykają się z utrudnieniami spowodowanymi zdarzeniami drogowymi. Od początku 2021 roku na drodze K-74 w granicach powiatu śmierć poniosło aż 6 osób. Ponadpowiatowe działania kontrolne prowadzone pod nazwą „Bezpieczna K-74” to akcja bełchatowskiej drogówki, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym pozostaje jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez Policję. Prowadzona przez bełchatowską policję analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na podległym terenie wykazuje, że duża liczba zdarzeń drogowych miała miejsce na ciągu drogi K-74. Od początku 2021 roku na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci odnotowali 71 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 9 osób.Tylko na drodze K-74 w granicach powiatu śmierć poniosło aż 6 osób. 

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców jest zachowaniem, które zagraża nie tyko im i pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Częstą przyczyną zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest przekraczanie przez kierujących dozwolonej prędkości, wyprzedanie “na trzeciego”, czy w rejonie przejść dla pieszych. 

Głównymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych na drodze K-74 w granicach powiatu bełchatowskiego była nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy, dążąc do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 28 października 2021 roku, w godzinach 6.00-22.00 prowadzili ponadpowiatowe działania pn „Bezpieczna K-74”. W działaniach policjantów z bełchatowskiej drogówki wspierali również funkcjonariusze z komend ościennych: z Wielunia, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego oraz z łódzkiej grupy Speed.

W tym dniu mundurowi przede wszystkim zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Reagowali na każde ich agresywne zachowania. Pod lupą mundurowych była nie tylko prędkość, ale i niewłaściwe wyprzedzanie. Ich uwadze nie umknęły nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rowerzyści i piesi, są bowiem narażeni na poważne skutki zdarzeń drogowych. Zwracali również uwagę na niewłaściwe zachowania kierowców w okolicy przejść dla pieszych. Sprawdzali czy kierowcy nie wyprzedzają w rejonie przejść dla pieszych, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto kontrolowali również stan trzeźwości kierowców. Działania miały charakter kaskadowy, z wykorzystaniem taktyki kontroli stycznej oraz dynamicznej, czyli z częstą zmianą punktów pomiaru, w miejscach szczególnie newralgicznych .

Mundurowi podczas czwartkowych działań skontrolowali 134  kierowców, aż 127 przekraczających dopuszczalną prędkość. Ujawnili 132 wykroczenia, nałożyli 118 mandatów karnych i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz znakami ruchu drogowego.

źródło: KPP Bełchatów/nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

kuba wasik 30 października 2021 - 19:56

PAŁY JEBANE ZYC LUDZIOM NIE DAJA 118 MANDATOW KUZWA CO TO JEST BADZCIE LUDZMI

Reply

dodaj komentarz