Home Wiadomości Obwodnica wschodnia coraz bliżej realizacji

Obwodnica wschodnia coraz bliżej realizacji

by admin
363 wejść

Budowa obwodnicy wschodniej, to ważne dla miasta zadanie inwestycyjne. Będzie ono realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Miasto Bełchatów wykupiło już niemal wszystkie grunty w przebiegu planowanej trasy. Dzięki czemu zabezpieczono teren pod jej budowę.

We wrześniu 2021 r. Wojewoda Łódzki wydał pozwolenie na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. To ważna dla miasta inwestycja, która pozwoli ograniczyć ruch tranzytowy przez Bełchatów na osi Łódź – Radomsko.

 – Miasto Bełchatów ma wykupioną niemal całość gruntów w przebiegu planowanej obwodnicy wschodniej. Na pozyskanie reszty są zabezpieczone pieniądze w naszym budżecie,  też zostały też podjęte przez wojewodę odpowiednie decyzje, umożliwiające zabezpieczenie spornych terenów. Ze strony miasta zrobione zostało wszystko, by inwestycja mogła się rozpocząć – mówi Dariusz Matyśkiewicz wiceprezydent Bełchatowa.

Wschodnia obwodnica miasta ma mieć długość 8 km i spowodować, że ciężki transport z kierunków: Łódź, Łask, Kamieńsk ominie ścisłe centrum. – Mamy już doświadczenia związane z północną obwodnicą Bełchatowa. To rozwiązanie sprawdza się. Ciężkie samochody, z tego kierunku nie wjeżdżają do miasta, nie uszkadzają nawierzchni naszych lokalnych dróg, nie spowalniają ruchu miejskiego. Dla wszystkich takie rozwiązanie jest korzystne – puentuje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej wschodnia obwodnica stała się faktem – dodaje. Dodatkowo to rozwiązanie komunikacyjne pozwoliłoby na rozładowanie ruchu w godzinach szczytu związanego z dojazdem pracowników do zagłębia górniczo-energetycznego.

Budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa, którą zbuduje Wojewódzki Zarząd Dróg, może być finansowana z rządowych projektów. To daje nadzieje, że w przypadku pozyskania funduszy uda się zrealizować to zadanie bez konieczności dzielenia go na etapy.

Wschodnia obwodnica zaczynałaby się od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do skrzyżowania w ul. Czyżewskiego, dalej prowadzić będzie do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. W przyszłości, planowane jest połączenie jej z ulicami Staszica i  Przemysłową.   Zgodnie z planem, budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa powinna zakończyć się w 2024 roku.

źródło: KR/Urząd Miasta

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz