Home Regionalne Świąteczny jarmark w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

Świąteczny jarmark w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

by admin
373 wejść

Tłumy mieszkańców, kuszące smakowitymi potrawami stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, moc atrakcji dla dzieci i ogromna, kolorowa choinka – tak wyglądało dziś centrum Szczercowa. To wszystko za sprawą Jarmarku bożonarodzeniowego, który zorganizowano na placu św. Floriana.

Imprezie towarzyszyła inauguracja świątecznej iluminacji – kiedy tylko zapadł zmierzch, na sygnał dany przez wójta Krzysztofa Kamieniaka i towarzyszącej mu sporej grupy radnych, centralny punkt miejscowości rozbłysnął setkami lampek. Nie zabrakło pary naszych reniferów – świetlna atrakcja znów przyciągała najmłodszych i to właśnie tam zrobiono w sobotę najwięcej pamiątkowych zdjęć.

Zuchy i harcerze zaśpiewali przygotowaną na tę okazję kolędę, zagrała orkiestra dęta OSP Szczerców, a sami strażacy pomogli dostać się do nas św. Mikołajowi, którego sanie ugrzęzły gdzieś w śniegu. Zgromadzeni na placu św. Floriana mieli też okazję kolędować z kapelą folklorystyczną Starzy Przyjaciele, a później obejrzeć widowiskowy pokaz baniek mydlanych. Wyjątkowy dzień zakończył się wyborem najpiękniejszych ozdób choinkowych, które przyozdobiły okazałe świąteczne drzewko.

– To jarmark z inną formułą niż dotychczas – zauważył wójt Krzysztof Kamieniak. – Z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie mogliśmy zorganizować go tak, jak dotychczas, w hali sportowej. Tym bardziej cieszę się, że i tym razem zarówno gospodynie z gminnych kół KGW, jak i mieszkańcy, przyjęli naszą propozycję z taką sympatią. Szczercowski jarmark odwiedziły tłumy zarówno mieszkańców gminy, jak i gości z okolicy. Wszyscy podkreślali znakomitą kuchnię i bogatą ofertę potraw, atrakcje dla młodszych i starszych uczestników i świetną atmosferę.

źródło: Gmina Szczerców

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz