Home Regionalne Nowa droga w Dobiecinie gładka jak stół.

Nowa droga w Dobiecinie gładka jak stół.

by admin
244 wejść

Droga przy szkole w Dobiecinie jest już gładka jak stół i bezpieczna dla użytkowników. Wszystko to dzięki przebudowie niemal kilometrowego odcinka, prowadzącego od skrzyżowania z drogą powiatową w stronę szkoły i Orlika i dalej w kierunku granic miasta.

Wczoraj w odbiorze tej inwestycji uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc, Sekretarz Urzędu Gminy Bełchatów Małgorzata Filipek, Zastępca Wójta Damian Marczewski, radny Przemysław Gołąb i Kierownik Referatu Inwestycji Mirosław Klimas.

Po przebudowie jezdnia ma szerokość 5,5 metra, ułożone zostały również chodniki i pobocza, przy szkole i kompleksie sportowym powstały zatoczki parkingowe, zadbaliśmy też o progi zwalniające przy przejściu dla pieszych i odpowiednie oznakowanie. Standard tej drogi jest nieporównywalny do tego, co mieliśmy tutaj przed przebudową. Jestem przekonany, że tak kierowcy, jak piesi i rowerzyści docenią tę zmianę – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów podkreślając, że użytkownicy tej drogi mogą korzystać z niej bezpiecznie i komfortowo. Kosz tej inwestycji, finansowanej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, to niemal 1 mln zł.

źródło: Gmina Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz