Home Sport 32 zawodników i 5 trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie.

32 zawodników i 5 trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie.

by admin
26 wyświetleń

Trzydziestu dwóch zawodników i pięciu trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2021 r. Na nagrody przeznaczono 27 910 zł z budżetu powiatu. Najwyższa wyniosła 1.125 zł, najniższa 425 zł. Pieniądze zostały przekazane nagrodzonym na konta bankowe.

Warunkiem przyznania tegorocznych nagród pieniężnych oraz wyróżnień za wysokie osiągnięcia sportowe było spełnienie jednocześnie trzech kryteriów łącznie:

1) uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym na szczeblu międzynarodowym lub krajowym (w tym osób niepełnosprawnych) w dyscyplinach reprezentowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, światowe, międzynarodowe, europejskie federacje sportowe, właściwe dla danego sportu oraz Polskie Związki Sportowe organizujące dane współzawodnictwo, z zastrzeżeniem, że nagrody pieniężne i wyróżnienia mogą być przyznane, jeżeli w zawodach brało udział co najmniej 12 zawodników w konkurencjach indywidualnych lub 8 drużyn, osad, załóg lub sztafet w dyscyplinach sportu i konkurencjach sportowych zespołowych,

2) reprezentacja jedenego z klubów sportowych działających na terenie Powiatu Bełchatowskiego lub reprezentują klub czy związek sportowy spoza powiatu i odnosząc sukcesy promują Powiat Bełchatowski, 3) godna reprezentacja Powiatu Bełchatowskiego oraz swoją działalnością przyczynili się do rozwoju i popularyzacji sportu na terenie powiatu. Konieczne było również dołączenie do wniosku potwierdzeń wyników sportowych zawodnika przez właściwy związek sportowy.

Nagrodzeni i wyróżnieni przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie w 2021 r. sportowcy:

Julia Marciniak (kickboxing, najwyższe osiągnięcie to III miejsce na Mistrzostwach Europy WAKO – III miejsce),

Jonasz Gortat (kickboxing, Mistrzostwa Europy Kadetów Starszych, WAKO – III miejsce),
Krystian Gortat (kickboxing, Puchar Świata WAKO – IV miejsce),

Maja Matyśkiewicz (lekka atletyka. 4×400 – Mistrzostwa Europy U20 – X miejsce),

Jakub Domurad (Mistrzostwa Świata Juniorów-udział),

oraz Bartłomiej Kęsy, Filip Chrosta, Jakub Bracki, Oskar Łucki, Anna Olczyk, Paulina Grzegórska, Amelia Zochniak, Maria Kołodziejczuk, Natalia Wójcik,Julia Wengrzyńska, Sylwia Hałaczkiewicz, Krzysztof Brezyna, Wiktor Paszkiewicz, Piotr Niźnik, Michał Karkus-Blada, Sergiusz Kalwinek, Agnieszka Olczyk, Julia Jończyk, Wiktor Robak, Barbara Haładaj, Mikołaj Kamiński, Marcel Adasiewicz, Jakub Wojtyczka, Oliwier Jarzecki, Marta Dudek, Julia Grochulska, Martyna Mielczarek.

Nagrodzeni trenerzy:

Dariusz Rybarczyk, Łukasz Mantyk, Arkadiusz Żurawski, Krystian Gortat i Piotr Dudek.

źródło: Starostwo Powiatowe

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj