Home Sport Kolejny bieg „Tropem Wilczym”. Ruszają zapisy.

Kolejny bieg „Tropem Wilczym”. Ruszają zapisy.

by admin
219 wejść

Bełchatów jest jednym z miast, gdzie 6 marca ponownie wystartuje „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zapisy ruszają już w najbliższą środę, 9 lutego. Na biegaczy czeka 190 miejsc i dwa dystanse do wyboru, które prowadzić będą trasami bełchatowskiego nadleśnictwa.

 „Tropem Wilczym” to bieg ogólnopolski, którego lokalne edycje odbywają się w blisko 400 polskich miastach. W tym roku to jego jubileuszowa – dziesiąta edycja, a piąta w Bełchatowie. Zawody w symboliczny sposób upamiętniają żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR. Bieg corocznie odbywa się w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem zaplanowany jest na niedzielę, 6 marca.

Bełchatowską edycję „Tropem Wilczym” wspólnie organizują: miasto i Miejskiej Centrum Sportu. Biegacze do wyboru będą mieć dwie trasy, które poprowadzą terenami leśnymi Nadleśnictwa Bełchatów przy Jednostce Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego (ul. Rodziewicza 10). Pierwsza na symbolicznym dystansie 1963 metrów – nawiązującym do roku śmierci ostatniego żołnierza wyklętego. Druga mierzyć będzie 5 km i na tej trasie będzie prowadzona klasyfikacja. Aby ją pokonać uczestnicy będą mieć maksymalnie 60 minut.

Biegacze, którzy chcą wystartować muszą się wcześniej zapisać. Rejestracja rusza w najbliższą środę, 9 lutego punktualnie o godz. 12, na stronie datasport.pl.

Na chętnych czeka 190 pakietów startowych, a w nich m.in. medal po ukończeniu biegu, pamiątkowa koszulka, numer startowy, okolicznościowego gadżetu. Warto nie zwlekać z decyzją. Dla tych, którzy zapiszą się od 9 do 20 lutego opłata startowa wynosić będzie 20 zł. Dla zapisanych od 21 lutego do 2 marca wzrośnie ona do 30 zł. Rejestracja w dniu imprezy nie będzie prowadzona. Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które  6 marca 2022 roku będą mieć ukończony 16. rok życia. Niepełnoletni muszą otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Więcej szczegółów i dodatkowych informacji można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu – www.mcs.belchatow.pl

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz