Home Kultura i edukacja Młody bełchatowianin zagra na Zamku Królewskim.

Młody bełchatowianin zagra na Zamku Królewskim.

by admin
378 wejść

Bełchatowianin Tomasz Orłowski to jeden z „Młodych wirtuozów”, którzy wystąpią na Zamku Królewskim. Transmisję z koncertu z udziałem miejskiego stypendysty będzie można zobaczyć na żywo w niedzielę, 27 marca, na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

„Młodzi wirtuozi” to cykl koncertów wybitnie uzdolnionych uczestników programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Dla utalentowanych nastoletnich artystów każdy taki koncert przed tak dużą publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów. Wśród najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce znalazł się także bełchatowianin – Tomasz Orłowski.

17-letni artystyczny stypendysta Bełchatowa obecnie uczy się w ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, w klasie saksofonu Adama Wojtasika. Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach, kursach i lekcjach mistrzowskich pod okiem znakomitych pedagogów i artystów takich jak: Paweł Gusnar, Arno Bornkamp, Lars Mlekusch, Nicolas Arsenijevic, Gerald Preinfalk, Joel Diegert, Nikita Zimin, Lev Pupis, Betka Bizjak Kotnik, Pablo Sánchez-Escariche Gasch, Andrzej Rzymkowski, Alicja Wołyńczyk-Raniszewska, Ryszard Krawczuk czy Augie Hass. Tomasz Orłowski z sukcesami uczestniczył w blisko 50 konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jego ostatnich osiągnięć należą m.in.: Grand Prix w International Competition and Festival of Arts “Grand Eurofest 2021” w czeskiej Pradze, I miejsce w Tiziano Rossetti International Music Competition 2021w Szwajcarii, I miejsce i złoty medal w International Competition and Festival “Kopenhagen Stars 2021”, I miejsce w International Arts Festival „Sweet Noveber 2021” w Rumunii oraz „Złoty Saksofon” w II Ogólnopolskim Konkursie Online dla klas saksofonu – Busko Zdrój -2021.

W ubiegłym roku wziął również udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do pierwszego w Polsce internetowego podręcznika do nauki gry na saksofonie Adama Wojtasika ” Jak ugryźć saksofon”. Wszystkie te wybitne osiągnięcia młodego bełchatowskiego saksofonisty sprawiły, że od 2020 r. znajduje się on w gronie stypendystów muzycznych Programu Zdolni Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Została także stypendystą e-Banku Talentów w klasie saksofonu profesora Pawła Gusnara, a trzykrotnie otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego.

Teraz Tomasz Orłowski będzie jednym z dziesięciu instrumentalistów, którzy wystąpią na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert z cyklu „Młodzi wirtuozi” będzie można oglądać na żywo dzięki internetowej transmisji Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wystarczy w niedzielę, 27 marca o godz. 12:00 kliknąć w link: https://www.youtube.com/watch?v=OjN3HlG7MyU.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz