Home Edukacja Uczennica z „Bronka” wygrała konkurs językowy.

Uczennica z „Bronka” wygrała konkurs językowy.

by admin
42 wyświetleń

Bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego popisali się uczestnicy XVII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego, zorganizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. Wygrała go Zuzanna Wanat, uczennica „Bronka”, zgarniając nagrodę główną, tj. 250 zł.

Do konkursu przystąpiło prawie trzydzieści osób, reprezentujących sześć szkół ponadpodstawowych z powiatu bełchatowskiego. Uczniowie pisali najpierw test. Ci z najlepszym wynikiem – a było to aż szesnaście osób – przeszli to etapu drugiego. Zadaniem w tej części było omówienie wylosowanego zagadnienia. Młodzież poradziła sobie perfekcyjnie. Członkowie komisji żartowali, że tak wysoki poziom przygotowania uczniów to także motywacja dla nauczycieli języków obcych, by również stale doskonalić swoją wiedzę.

W konkursie wyłoniono nie tylko trzech laureatów, ale także przyznano aż sześć wyróżnień. Na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Wanat z I LO, na drugim miejscu uplasowała się Dominika Jóźkiewicz z ZSP w Kleszczowie, a na trzecim Maciej Gładyszek z I LO. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę czeki o wartości 250 zł, 150 zł i 100 zł. Wyróżnione osoby to: Jakub Jabłoński, Olga Siemieniuk, Zuzanna Krzywaźnia, Eryk Górecki, Maciej Łakomy i Krystian Warcholiński.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj

X