Home Edukacja Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5

Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5

by admin
43 wejść

Świetne wieści dla społeczności “Piątki”. Prezydent Mariola Czechowska pozyskała prawie 300 tys. zł z województwa łódzkiego na modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. W planach jest m.in. wymiana sprzętu sportowego a także nawierzchni.

– Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 wymaga solidnego remontu. Opracowaliśmy już dokumentację kosztorysowo- projektową. Teraz przyszła pora na kolejny krok. By móc jak najszybciej zrealizować tę potrzebną inwestycję, wystąpiłam do marszałka województwa łódzkiego o wsparcie z programu “Infrastruktura sportowa plus”. Cieszę się, że udało się pozyskać pieniądze, o które wnioskowaliśmy. Dziękuję wszystkim radnym sejmiku wojewódzkiego, a także panu marszałkowi, Grzegorzowi Schreiberowi, za przychylność i wsparcie. Przyznane pieniądze pomogą nam wyremontować salę w “Piątce”, by była przede wszystkim bezpieczna dla uczniów, a także komfortowa i nowoczesna – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

W ramach modernizacji miasto planuje wymienić instalacje, a także stolarkę drzwiową. Poza tym zerwany zostanie stary parkiet, który zastąpi nowoczesna podłoga sprężynująca. Taki rodzaj nawierzchni znacząco zmniejsza ryzyko kontuzji, a co za tym idzie jest niezwykle bezpieczna dla ćwiczących dzieci. Poza tym inwestycja obejmie także wymianę sprzętu sportowego. Chodzi tutaj m.in. tablice i kosze do koszykówki czy drabinki.

Mamy dofinansowanie do modernizacji sali w „Piątce”

Całość ma kosztować nieco ponad milion złotych. Przyznane środki z budżetu województwa to 285 tys. zł. By móc zrealizować zadanie jak najszybciej, konieczne jest zabezpieczenie środków w miejskim budżecie. Dlatego też na najbliższej, marcowej sesji, zajmą się tym miejscy radni. Jeśli podejmą stosowną uchwałę w tej sprawie, miasto będzie mogło ruszyć z procedurą przetargową.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz