Home Sport Burmistrz Zelowa pozyskał nowe fundusze na rozwój infrastruktury sportowej [ZDJĘCIA]

Burmistrz Zelowa pozyskał nowe fundusze na rozwój infrastruktury sportowej [ZDJĘCIA]

by admin
172 wejść

Kolejne pieniądze na rozwój infrastruktury sportowej w Gminie Zelów

Dziś Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber wraz z radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariuszem Rogutem oficjalnie wręczyli Burmistrzowi Zelowa Tomaszowi Jachymkowi czek potwierdzający przyznanie 285 000,00 zł dofinansowania na projekt „Wykonanie oświetlenia boiska zlokalizowanego w Zelowie przy ul. Lubelskiej oraz jego doposażenie – etap II”.

W ramach tej inwestycji zakupiona zostanie mobilna trybuna oraz mobilne deszczownice do awaryjnego nawadniania boiska w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej – mówi Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Całkowita wartość projektu to 360 000,00 zł. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2024 roku.

zdjęcia: Marek Paw/ źródło: Gmina Zelów

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Krzysiek 16 marca 2024 - 12:01

Wystarczy już tej dominacji władzy Prawa i Sprawiedliwości w Zelowie! Stołki w urzędach i firmach podlegających Urzędowi Miasta powinny być obsadzane przez osoby reprezentujące lokalną społeczność, a nie wyłącznie na podstawie nadania partyjnego lub układów towarzyskich. Jeśli pragniemy, aby Zelów był prawdziwie “zelowski”, musimy zagwarantować, że ci, którzy nim zarządzają, rzeczywiście odzwierciedlają nasze społeczne i lokalne potrzeby. Warto zauważyć, że obecnie większość osób na kluczowych stanowiskach w naszym mieście nie pochodzi z Zelowa. Czyżby nie było wśród nas mieszkańców Zelowa, którzy mogliby z powodzeniem kierować lokalnymi sprawami? Zamiast tego widzimy, że wiele kluczowych funkcji pełnią osoby sprowadzone spoza miasta, często z nadania partii. Taka praktyka powoduje, że mamy do czynienia z “spadochroniarzami”, którym brakuje autentycznego związku z naszym miastem. Przyjrzyjmy się tylko tej niewygodnej prawdzie: lista osób zajmujących ważne stanowiska w naszym regionie jest zdominowana przez przybyszy spoza Zelowa: Zastępca burmistrza: Aneta Mądry z Piotrkowa Trybunalskiego Sekretarz miasta: Krzysztof Borowski z Bełchatowa Skarbnik: Jadwiga A. Stróż z Bełchatowa Prezes zadłużonej spółki ZUK: Michał Michałek z Kleszczowa Prezes ZOZ w Zelowie: Piotr Tomczyk z Piotrkowa Trybunalskiego Dyrektor Biblioteki Miejskiej: Alicja Olejnik z Bełchatowa Członkowie Rady Nadzorczej ZUK: Paweł Osiewała z Sieradza (prezydent miasta), Marek Włóka z Bełchatowa, Konrad Koc z Bełchatowa (wójt gminy wiejskiej), Jarosław Brózda z Bełchatowa/Piotrkowa Trybunalskiego Czas to zmienić! Mamy wśród nas kompetentnych mieszkańców Zelowa, gotowych i zdolnych do pełnienia kluczowych ról w naszej społeczności. Dlatego należy dążyć do tego, aby stanowiska w naszym mieście były obsadzane w oparciu o kompetencje, zaangażowanie społeczne i prawdziwą więź z Zelowem, a nie na podstawie układów partyjnych czy personalnych. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować prawdziwy rozwój i dobrobyt dla naszej społeczności

Reply
lolek 16 marca 2024 - 20:52

Szczęście , że to jest ostatni miesiąc rządów … Teraz chwali się się tym jak by to z swojej kieszeni wykładał . Mały człowiek z dużymi aspiracjami a tym bardziej ham dla ludzi.

Reply

dodaj komentarz