Strona domowa Kultura i edukacja Zobacz jak bawili się bełchatowianie na święcie miasta.

Zobacz jak bawili się bełchatowianie na święcie miasta.

by admin
640 wejść

Ostatni weekend czerwca w Bełchatowie był niezwykle gorący. Nie tylko za sprawą wspaniałej pogody, ale przede wszystkim atrakcji, jakie przygotowaliśmy na 41. Dni Bełchatowa. Wszystko wystartowało w piątek, 24 czerwca. Na placu Narutowicza (za Gigantami Mocy) królowały hip-hopowe brzmienia. Przed publicznością zaprezentowali się Whit3Ash i Eyman, a to była dopiero rozgrzewka przed nieco mocniejszymi brzmieniami. Gdy na scenę wyszedł Vixen, setki zgromadzonych przed sceną bełchatowian śpiewało razem z artystą. Później było jeszcze goręcej. Kleszcz, czyli Łukasz Stępień zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. „Mówili mi” czy „Martwy dom”. Muzyczną gwiazdą tego dnia był zaś Piotr Dominik Siara znany wszystkim jako KęKę. Jego bełchatowski koncert, podobnie jak poprzedni, zgromadził tłumy fanów. Setki gardeł śpiewało wspólnie z artystą wywodzącym się z Radomia m.in. „Ty do mnie przyszłaś”, „Nic już nie muszę” i „To tylko rap”.

Piątkowy koncert był wstępem do kolejnych dni święta miasta. W sobotę, 25 czerwca, zabawa przeniosła się do parku Olszewskich. Tutaj oficjalnie 41. Dni Bełchatowa otworzyła prezydent Mariola Czechowska.

Szanowni Państwo. Witam na święcie naszego miasta. Gorąco witam mieszkańców Bełchatowa oraz całego regionu. Są z nami także goście z naszych miast partnerskich: węgierskiego Csongrádu, litewskich Taurogów, czeskich Pardubic i Děčína, a także francuskiego Aubergenville, z którym obchodzimy jubileusz 25-lecia współpracy. Niestety nie mogli dotrzeć do nas nasi bracia z Ukrainy, z Nowogrodu Wołyńskiego i Jużnoukraińska, ale jesteśmy z nimi myślami i całym sercem – mówiła podczas otwarcia prezydent Czechowska.

Znakiem rozpoznawczym Dni Bełchatowa od lat jest dobra muzyka. W tym roku przed liczną publicznością zaprezentowały się bełchatowskie przedszkolaku, Miejska Orkiestra Dęta, grupy działające przy Miejskim Centrum Kultury (Progress, A’Vista, Cantabile, Studio Tańca Etiuda, Bagatela), a także liczna reprezentacja lokalnych muzyków. Wystąpił Arkadiusz Załęczny z Sounding Strings, Serafińska & Bauer Show Band, Tatiana Kopala i nieco mocniej grająca formacja Thrudy.

część pierwsza

część druga

część trzecia

część czwarta

część piąta

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X