Home Bez kategorii 30 milionów na inwestycje dla Bełchatowa.

30 milionów na inwestycje dla Bełchatowa.

by admin
398 wejść

W uroczystym przekazaniu dobrej informacji dla Bełchatowa, a co za tym idzie, mieszkańców naszego miasta, udział wzięli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści oraz samorządowcy naszego regionu: Krzysztof Ciecióra – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator Wiesław Dobkowski, posłowie Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Małgorzata Janowska, Grzegorz Lorek. Obecni byli również Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

Jak mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która odebrała promesę dofinansowania, pozyskane pieniądze to pełna kwota, o jaką miasto wnioskowało. – To kolejna szansa na szybki i piękny rozwój Bełchatowa. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję – powiedziała prezydent Czechowska. – Dziękuję za ogromne fundusze, które popłynęły dla naszego miasta. W pierwszej odsłonie na remont ulic na osiedlu Binków pozyskaliśmy 18 mln zł. Realizacja tego projektu już się rozpoczęła, podpisaliśmy bowiem umowę z wykonawcą i w najbliższym czasie powinny ruszyć roboty drogowe. Mogę zapewnić, że podobnie będzie z dwoma kolejnymi zgłoszonymi przez nas projektami. Za chwilę rozpocznie się budowa wschodniej obwodnicy i zależy nam ogromnie, aby miasto z tą obwodnicą skomunikować – dodała prezydent Mariola Czechowska.

W ramach drugiej odsłony Polskiego Ładu do Bełchatowa trafi 30 mln zł, które przeznaczone będą na realizację dwóch ważnych dla mieszkańców inwestycji. Pierwsza z nich dotyczy budowy i modernizacji miejskich ulic. Kwota, jaką na ten cel planuje przeznaczyć miasto, to 25 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom wyremontowane mają zostać ul. Staszica, a także Armii Krajowej i Goetla. Ponadto w ramach zwycięskiego projektu mają zostać wybudowane nowe miejsca parkingowe w okolicach miejskiego targowiska, os. Dolnośląskiego, Przytorza i w Ludwikowie, a te już istniejące – będą wyremontowane.

Drugie zadanie, jakie uzyskało pozytywną ocenę w ramach Rządowego Programu inwestycji Strategicznych, to modernizacja oświetlenia ulicznego w miejskich placówkach oświatowych. Nowe słupy bądź oprawy pojawić się mają m.in. na ulicach Staszica, Armii Krajowej, Goetla, Czyżewskiego czy Jana Pawła II. Chodzi głównie o wymianę opraw świetlówkowych w szkolnych salach i korytarzach. Z kolei na zewnątrz pojawią się oprawy energooszczędne i czujniki ruchu. Jak podkreśla prezydent Czechowska, wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz