Home Kronika policyjna Chciał ukraść dwie butelki wódki

Chciał ukraść dwie butelki wódki

by admin
375 wejść

28 lipca 2022 roku, około godziny 10.00, policjanci z komisariatu w Zelowie otrzymali informację o ujęciu na terenie jednego z miejscowych dyskontów sprawcy kradzieży rozbójniczej. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszających, którzy przekazali im nieuczciwego klienta. Okazało się, że to 57-latek, znany zelowskiej policji z wcześniejszego konfliktu z prawem.

Tym razem mężczyzna zapakował do reklamówki dwie butelki wódki oraz kilka artykułów spożywczych i nie płacąc za towar przeszedł przez linie kas. Jego zachowanie zaobserwowali pracownicy ochrony, którzy natychmiast zareagowali. Kiedy nieuczciwy klient chciał opuścić teren sklepu na jego drodze stanęła pracownica ochrony. Mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych artykułów był wobec niej agresywny, odpychał i szarpał świadka zdarzenia, który uniemożliwił mu ucieczkę.

W takiej sytuacji na pomoc przybiegł drugi pracownik, z pomocą którego złodziej został obezwładniony. Sprawca ujęty na gorącym uczynku groził świadkom kradzieży pozbawieniem ich życia. Zachowanie podejrzewanego zostało również zarejestrowane przez kamery sklepowe.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanemu zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz