Home Kronika policyjna Rośnie liczba piratów drogowych

Rośnie liczba piratów drogowych

by admin
324 wejść

3 sierpnia 2022 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki kontrolując prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, interweniowali wobec dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością powyżej 100 km.h

  • o godzinie 8.25, w miejscowości Dobrzelów zmierzyli prędkość mazdy. Okazało się, że kierujący nim 27-letni mieszkaniec Lubaczowa, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 101km/h. W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 51km/h. Mężczyzna stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnymi w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.
  • o godzinie 22.30, w miejscowości  Zawady zatrzymali do kontroli drogowej bmw,   kierujący nim 22-letni mieszkaniec Bełchatowa, w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 134km/h. W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 84km/h. Mężczyzna stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnymi w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Rankiem, 4 sierpnia 2022 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki sprawdzali prędkość kierowców w miejscowości Wólka Łękawska, gdzie reagowali wobec kolejnych dwóch piratów drogowych:

  • O godzinie 7.59, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Dacia. Kierującym tym pojazdem 46-letni mieszkaniec Jedlna Długiego jechał z prędkością 111km/h. W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. W takiej sytuacji stracił on uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, a zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnymi w wysokości 2000 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.
  • Kolejny kierowca niestosujący się do ograniczeń prędkości wpadł w ręce mundurowych 20 minut później. O godzinie 8.18 kierujący bmw, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Finalnie pożegnał się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy, a zgodnie z taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz