Home Wiadomości Bełchatowska pielgrzymka ruszyła do Częstochowy [ZDJĘCIA]

Bełchatowska pielgrzymka ruszyła do Częstochowy [ZDJĘCIA]

by admin
152 wejść

Wyruszyła 129. Piesza Pielgrzymka Bełchatowska na Jasną Górę. Przed pątnikami blisko 80 km trasa, którą pokonywać będą przez trzy dni. Do Częstochowy dotrą w środę, 24 sierpnia.

Bełchatowianie wyruszyli 22 sierpnia. Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się od mszy św. Nabożeństwo odprawione zostało w ogrodach parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wzięli w niej udział pątnicy, a także ich rodziny, przyjaciele i wierni, którzy przyszli ich pożegnać, wesprzeć oraz życzyć dobrej drogi. W tym roku hasłem, jakie będzie im towarzyszyć, są słowa „Wspólna droga”.

Pielgrzymi, a w tym roku jest ich blisko 360, maszerować będą przez trzy dni. Przed nimi do pokonania prawie 80 km. Trasa prowadzić będzie m.in. przez Łękińsko, Brudzice, Wolę Blakową, Cykarzewie. Na noclegi, jak zawsze, zatrzymają się w Brudzicach i Broniszewie. Uroczyste wejście na Jasną Górę planowane jest na środę, 24 sierpnia około godz. 14:00.

Wierni wezmą udział w obchodach święta Matki Bożej Częstochowskiej, które przypadają na 26 sierpnia. Po uroczystej sumie autokarami wrócą do Bełchatowa.

>>> Zobacz fotogalerię

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Cykarzew 23 sierpnia 2022 - 21:39

Co za cymbał wynalazł miejscowość Cykarzewie?

Reply

dodaj komentarz