Home Wiadomości Na Czyżewskiego bezpieczniej z azylami

Na Czyżewskiego bezpieczniej z azylami

by admin
86 wejść

Nowa nawierzchnia poprawiła komfort jazdy, a zamontowane przy przejściach azyle – bezpieczeństwo pieszych. Z wyremontowanego fragmentu ul. Czyżewskiego kierowcy korzystają już od kilku tygodni. Dziś inwestycja została oficjalnie zakończona.

Roboty prowadzone były a odcinku od ul. Staszica do Dąbrowskiego. Prace objęły nie tylko położenie nowej asfaltowej nawierzchni, ale także częściową wymianę krawężników oraz montaż włazów i pokryw studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Ostatni etap realizowany był już po przywróceniu ruchu na wyremontowany fragment Czyżewskiego. Wykonawca zamontował nowe znaki pionowe a także tzw. azyle w rejonie przejść dla pieszych. To rozwiązanie w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo pieszych na pasach. Wyspa pozwala bowiem przejść przez ulicę na dwa razy. Jeśli ruch jest dość duży, pieszy nie musi bowiem czekać, aż z obu stron przejadą samochody – po przekroczeniu jednego pasa ruchu może bowiem zatrzymać się pośrodku. Dodatkowo kształt azylu wymusza na kierowcach spokojniejszą i uważniejszą jazdę.

Końcowy odbiór inwestycji odbył się w środę, 28 grudnia. Wszystkie prace kosztowały miasto blisko 830 tys. zł. Na pokrycie połowy kosztów magistrat pozyskał dotację ze starostwa powiatowego.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz