Home Wiadomości Nie wyrzucaj. Oddaj choinkę do schroniska

Nie wyrzucaj. Oddaj choinkę do schroniska

by admin
33 wejść

Zastanawiasz się, co zrobić z choinką po świętach? Najlepiej oddać ją do bełchatowskiego schroniska, gdzie służyć będzie zwierzakom. Latem zapewni im upragniony cień, jesienią i zimą zaś będzie chronić przed wiatrem i chłodem. Drzewka można przywozić do przytuliska przy ul. Zdzieszulickiej od poniedziałku do soboty.

Żywa, pachnąca lasem choinka to bez wątpienia jeden z symboli Bożego Narodzenia. Jednak po świętach wielu z nas zastanawia się, co zrobić z drewkiem. I tutaj na scenę wkracza bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, które – podobnie jak w latach poprzednich – „PSYjmie choinki”. Ta ciesząca się dużym odzewem wśród bełchatowian akcja właśnie wystartowała i będzie trwać do ostatniego przywiezionego drzewka.

Z jednej strony chodzi o uchronienie choinek przed zmarnowaniem. Z drugiej zaś stworzenie bardziej komfortowych warunków dla przebywających w schronisku zwierzaków. Wsadzone do gruntu i odpowiednio pielęgnowane drzewka, będą przez następne lata służyć zwierzętom. Drzewka może przywieźć każdy, nie ma żadnych limitów. – Jedyny warunek to ten, by choinki były ukorzenione w doniczkach, a nie ścięte. Wówczas po wsadzeniu ich do gruntu i odpowiedniej pielęgnacji istnieje duża szansa, że przez wiele lat będą służyć naszym czworonożnym podopiecznym. Zdajemy sobie sprawę, że pewnie nie wszystkie wsadzone przez nas iglaki się przyjmą, ale im będzie ich więcej, tym większa szansa, że chociaż część wykorzystamy – podkreśla Mariusz Półbrat, kierownik schroniska.

Schronisko dla zwierząt „PSYjmie choinki”

Choinki można przywozić na ulicę Zdzieszulicką w godzinach pracy schroniska. Przypomnijmy, że przytulisko czynne jest czyli od poniedziałku do piątku między 9:00 a 17:00 oraz w soboty między godz. 10:00 a 16:00. Więcej informacji na temat akcji można także uzyskać dzwoniąc pod numer 600 185 657 oraz na internetowej stronie schroniska.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz