Home Wiadomości Wielton – będą nowe miejsca pracy

Wielton – będą nowe miejsca pracy

by admin
32 wejść

Wkrótce kolejna duża firma otworzy swój zakład w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Mowa o spółce Wielton Reefer, która właśnie w naszym mieście będzie produkować naczepy typu chłodnia. Budowa fabryki, która będzie najnowocześniejszą w grupie Wielton, jest już mocno zaawansowana. Sama zaś firma deklaruje zatrudnienie około stu osób.

Spółka Wielton to firma z wielkimi tradycjami. Ten największy w Polsce i znajdujący się w światowej czołówce producent przyczep, naczep i zabudów zdecydował, że kolejną swoją fabrykę otworzy właśnie w Bełchatowie. Konkretnie w strefie inwestycyjnej przy ul. Czaplinieckiej. O postępach prac oraz o planach spółki mówiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 17 kwietnia. Prezydent Mariola Czechowska podkreśliła, że ściągnięcie tak dużego inwestora do miasta to nowe możliwości dla Bełchatowa oraz bełchatowian.

– Budujący się zakład firmy Wielton to innowacje, nowoczesność i stabilne miejsca pracy. Zatrudnienie w nim znajdzie wielu specjalistów. Dlatego bardzo się cieszę, że fabryka powstaje właśnie w naszej strefie przemysłowej. To także motor napędowy dla rozwoju szeregu małych firm – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

Wielton – będą nowe miejsca pracy. Zatrudnienie znajdzie 100 osób

Budowa fabryki, który – jak mówi inwestor – będzie najnowocześniejszą w Grupie Wielton, jest już mocno zaawansowana. Będzie to pierwszy tego typu zakład w Polsce, który naczepy typu chłodnia będzie produkować od „a do z”. Również poziom automatyzacji fabryki będzie na bardzo wysokim, światowym poziomie. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku, a konkretnie w czwartym kwartale. Zgodnie z zapowiedziami inwestora pracę w nowej fabryce znajdzie około 100 osób.

– Rozpoczęliśmy już rekrutację. Przede wszystkim potrzebujemy pracowników produkcyjnych. Poza tym poszukujemy wciąż inżynierów produkcji, inżynierów, którzy mają doświadczenie i wiedzę. Mam tutaj na myśli w szczególności na inżynierów związanych z transportem w temperaturach kontrolowanych czy chłodnictwem – wyjaśnia Radosław Miszkiel, dyrektor zarządzający Spółką Wielton Reefer.

Wiadomo już, że inwestor z bełchatowską fabryką wiąże duże, przyszłościowe plany.

– Początkowo będziemy tutaj produkować około 1000 naczep rocznie. Ich odbiorcami będą polscy i europejscy przedsiębiorcy. Później z pewnością nasze produkty będziemy eksportować na cały świat. Już wiemy, że grunt w bełchatowskiej strefie inwestycyjnej ma potencjał. Planujemy więc kolejne etapy rozwoju. Rozpoczęliśmy dyskusję nad skalowalnością – dodaje dyrektor Miszkiel.

Bełchatów – miasto przyjazne inwestorom

Spółka Wielton Reefer to kolejna po DS Smith duża firma, która postawiła na Bełchatów. Miasto ma w swojej ofercie miał bardzo dobrze przygotowane tereny inwestycyjne, które są zlokalizowane w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dla inwestora oznacza to na preferencyjne warunki podatkowe. Kolejnym dużym atutem Bełchatowa, to jego położenie w centrum kraju, co z punktu logistycznego jest niezwykle korzystne dla inwestorów. Ale, jak podkreślają przedstawiciele Grupy Wielton, o wyborze Bełchatowa na miejsce budowy nowej fabryki zdecydowało także proinwestycyjne nastawienie władz miasta.

– Miasto Bełchatów przygotowało bardzo dobrą, przejrzystą, transparentną ofertę na zakup ziemi. Ziemi w pełni uzbrojonej, która była przygotowana pod tę inwestycję. Również przyjazne podejście urzędników podczas realizacji wszystkich procedur związanych z budową było kolejnym argumentem za tym, żeby fabryka powstała właśnie tutaj – wyjaśnia dyrektor Radosław Miszkiel.

– Chcę wyraźnie zaznaczyć, że jako miasto jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami. Inwestujemy w naszą strefę przemysłową, wspieramy budowę infrastruktury towarzyszącej. Mówię tutaj również o ulgach podatkowych dla tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Wszystko po to, by kolejne firmy chciały biznesowo związać się z Bełchatowem – podsumowuje prezydent Mariola Czechowska.

Warto w tym miejscu podkreślić, że obecnie miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż kolejnej działki w strefie inwestycyjnej. Mowa o działce o wielkości 6 ha.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz