Home Polityka Czy nastąpi ochłodzenie stosunków z Nowogradem Wołyńskim?

Czy nastąpi ochłodzenie stosunków z Nowogradem Wołyńskim?

by admin
345 wejść

We wtorek, 27 marca, do biura Prezydenta Bełchatowa wpłynęło pismo Stowarzyszenia „Bełchatowianie dla Narodu” w sprawie wyjaśnienia okoliczności zaistniałych podczas turnieju bokserskiego im. ???.

Jeśli potwierdzą się przypuszczenia członków stowarzyszenia, będą oni domagali się zerwania umowy partnerskiej z ukraińskim Nowogradem Wołyńskim. Członkowie stowarzyszenia natknęli się przez przypadek na fotogalerię zamieszczoną na stronie internetowej nowogradzkiego urzędu.

Na prezentowanych na niej zdjęciach widać burmistrza miasta wręczającego nagrody zwycięzcom turnieju bokserskiego. Nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że w tle widnieje podobizna Stefana Bandery. – Niedopuszczalnym jest, żeby podczas obchodów np. Dni Bełchatowa był witany z honorami człowiek, który czci morderców i oprawców Polaków” – powiedział Mateusz Broncel ze stowarzyszenia. – W związku z zaistniałą sytuacją żądamy od władz naszego miasta oraz radnych, jak najszybszego podjęcia kroków w celu wyjaśnienia zdarzenia i ewentualnego zerwania umowy partnerskiej z Nowogradem Wołyńskim. 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz