GKS znów ograł Siarkę.

by admin
405 wejść

PGE GKS Bełchatów ma dwa punkty na plusie w drugoligowej tabeli.

To dlatego, że w sobotni wieczór podopieczni trenera Artura Derbina pokonali na swoim boisku Siarkę Tarnobrzeg 2:0 (0:0). Przed pierwszą kolejką „Brunatni” mieli na koncie minus dwa punkty. W pierwszej kolejce zremisowali bezbramkowo w Siedlcach z Pogonią, a w sobotę zdobyli komplet punktów.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Dopiero około 35 minuty gospodarze mieli znakomitą okazje na strzelenie gola. Emile Thiakane spudłował. Minutę później czerwoną kartką (druga żółta) upominany został Łukasz Nadolski z Siarki. W pierwszej połowie bełchatowianie nie wykorzystali liczebnej przewagi, ale w 57 minucie zdobyli w końcu bramkę.

Patryk Mularczyk mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później mogło być 2:0, ale bramkarz Siarki Krystian Krupa obronił strzał Pawła Czajkowskiego. W 64 minucie Emile Thiakane wykorzystał błąd obrońców Siarki i przejął piłkę. Potem dokładnie podał do Bartłomieja Bartosiaka, a ten z około pięciu metrów trafił do siatki.

Tuż przed końcem spotkania Hubert Tylec trafił z kilku metrów w obrońcę Siarki. Wynik nie uległ już zmianie i „Brunatni” świętowali pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo.

PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)
(Patryk Mularczyk 57, Bartłomiej Bartosiak 64)

GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek – Czajkowski, Bociek ż (46′ Ryszka) – Stolarczyk (82′ Giel), Mularczyk (71′ Tylec), Thiakane – Bartosiak (87’Zdybowicz).

źródło: lodzkifutbol.pl