Home Kronika policyjna Uciekał samochodem, spowodował wypadek. Dwie osoby zginęły.

Uciekał samochodem, spowodował wypadek. Dwie osoby zginęły.

by admin
391 wejść

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 lipca 2018 roku po godzinie 2.00 w nocy na DW 742 między Dorotowem a Łęcznem w gminie Sulejów.

40-letni mężczyzna jadąc swoją skodą zderzył się czołowo z kią picanto. Kierujący skodą oraz 21-letnia kobieta kierująca kią ponieśli śmierć na miejscu. 40-letni poruszający się skodą nie posiadał prawa jazdy.

27 lipca 2018 roku o godzinie 1.45 w nocy, dyżurny piotrkowskiej komendy został zawiadomiony o agresywnym zachowaniu mężczyzny w domu na terenie gminy Sulejów. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie. Już po kilku minutach stróże prawa dotarli na teren posesji.

W tym momencie agresor wyjechał z budynku gospodarczego swoją skodą octavią i staranował policyjny radiowóz unieruchamiając go. Następnie odjechał z posesji. Policjanci natychmiast zaalarmowali drogą radiową dyżurnego piotrkowskiej jednostki, prosząc o wsparcie.

Okazało się, że po przejechaniu kilku kilometrów uciekający mężczyzna, jadąc drogą wojewódzką nr 742 w kierunku Łęczna zderzył się czołowo z samochodem kia picanto. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli kierujący skodą 40- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego oraz 21-letnia piotrkowianka kierująca kią. 22-letni pasażer samochodu kia z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Decyzją prokuratora ciała ofiar wypadku zostały zabezpieczone do dalszych badań. Nadmienić należy, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz