Home Regionalne Budowa nowej ścieżki rowerowej na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie.

Budowa nowej ścieżki rowerowej na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie.

by admin
423 wejść

Już kilkaset metrów kostki brukowej ułożył wykonawca na ścieżce pieszo-rowerowej na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie. Ponad kilometrowy odcinek trasy ma zostać zbudowany do końca września tego roku. Koszt prac to blisko 400 tysięcy złotych.

– Dzięki budowie ciągu pieszo – rowerowego rowerzyści bezpiecznie pokonają ten fragment drogi powiatowej, po czym będą mogli dalej przez Wierzchy Kluckie i Wierzchy Parzeńskie, drogami gminnymi, dojechać do naszej ścieżki rowerowej Domiechowice – Parzno.– mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. – Prace przebiegają zgodnie z planem, dlatego mam nadzieję, że wkrótce rowerzyści i piesi będą już mogli poruszać się tą trasą.

Od dwóch lat powiat przebudowuje z własnych środków drogę od Grobli w stronę Parzna. Do tej pory udało się wyrównać pobocza i położyć nową nakładkę asfaltową na odcinku drogi, od Grobli do Imielni na odcinku 900 metrów. Koszt prac wyniósł 240 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany z budżetu powiatu. Ponadto zmodernizowano ponad kilometrowy odcinek drogi od Imieli w stronę Parzna (za kwotę 472.500 złotych).

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz