Home Wiadomości W rocznicę wybuchu II wojny.

W rocznicę wybuchu II wojny.

by admin
368 wejść

Uroczystości 1 września w Grocholicach, rozpoczną się o godz. 16:20 spotkaniem w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Szkolna 10).

Uczniowie „piątki” specjalnie na tę okazję przygotowali montaż złożony z wierszy i piosenek. O godz. 17 w kościele Wszystkich Świętych zostanie odprawione nabożeństwo. Mszy św. będzie towarzyszyć wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”. Podobnie, jak w latach poprzednich i w tym roku otrzymają ją zasłużeni dla Bełchatowa. Zaraz po liturgii planowany jest przemarsz na cmentarz przy ul. Tylnej, gdzie ok. godz. 18:30 rozpocznie się część patriotyczna. Mieszkańcy, pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny, złożą kwiaty. Będzie też apel poległych i salwa honorowa, które wykonają członkowie bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Druga część uroczystości zaplanowana jest na niedzielę, 2 września. Miejscem spotkania tradycyjnie będą Góry Borowskie (miejscowość Borowa), gdzie o godz. 10 zostanie odprawione nabożeństwo. Później będą przemówienia, a także apel poległych i salwa honorowa. Zaplanowane jest również złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci walczących w czasie Kampanii Wrześniowej.

Do udziału w uroczystościach, zarówno tych w Grocholicach jak i u stóp Góry Borowskiej, organizatorzy zachęcają także poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń oraz zakładów pracy.

źródło: informacja prasowa UM w Bełchatowie

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz