Home Powiat Ślisko na drogach Powiatu.

Ślisko na drogach Powiatu.

by admin
458 wejść

Bełchatowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

Zimowe warunki pogodowe utrudniają jazdę i przy niestosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym kończyć się mogą tragicznymi w skutkach zdarzeniami.

Nadchodzące dni na drogach naszego powiatu mogą stwarzać wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Dzisiaj takiej ostrożności i wyobraźni na drodze zabrakło kierującemu oplem corsą, który w miejscowości Kalisko wjechał w rondo uszkadzając znaki drogowe. Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2019 roku tuż po godzinie 7.00. Policjanci z bełchatowskiej drogówki ustalili, że 48-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego jadąc drogą od strony Kamieńska niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wjechał w rondo i zatrzymał się na znaku drogowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący oplem był trzeźwy.

źródło: belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz