Home Sport Lisice ze złotymi krążkami.

Lisice ze złotymi krążkami.

by admin
424 wejść

Siostry Ida i Aniela Lis z Mistrzostw Polski Juniorów w trójboju siłowym klasycznym przywiozły złote krążki.

Sobota, 2 marca, okazała się szczęśliwa dla sióstr Lis. Bełchatowianki stanęły na najwyższych stopniach podium w dwóch kategoriach wiekowych – Ida do lat 23 (kat. 72 kg), z kolei Aniela do lat 18 (kat. 47 kg).

Na białostockie zawody Stypendystki Miasta Bełchatowa pojechały nie tylko doskonale przygotowane przez trenerski duet Michała i Olgi Tyborów, ale także nastawione na walkę o najwyższe trofea. Tym bardziej, że mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do czerwcowych Mistrzostw Świata Juniorów (U-18 i U-23).

W trójboju zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Wynik końcowy Idy Lis potwierdza nieustanny rozwój bełchatowianki – na zakończonych właśnie mistrzostwach zapisała na swoim koncie 455 kg, czyli o 22,5 kg więcej niż w roku ubiegłym.

W przysiadzie nasza zawodniczka uzyskała 175 kg, w wyciskaniu – 95 kg, a w martwym ciągu – 185 kg. W efekcie Ida została nie tylko Mistrzynią Polski Juniorów, ale także najlepszą zawodniczką całych zawodów.

Ten turniej był także udany dla jej młodszej siostry – Anieli. Nastolatka w swojej kategorii była poza zasięgiem rywalek i sięgnęła po złoto.

źródło: belchatow.pl / foto: Ida Lis

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz