Home Motoryzacja Masz elektryczne auto? Ładuj za free.

Masz elektryczne auto? Ładuj za free.

by admin
444 wejść

Pierwsza w Bełchatowie stacja ładowania samochodów elektrycznych jest już czynna. Przez kilka pierwszych miesięcy jej działania ładowanie będzie całkowicie darmowe. Projekt „Elektromobilność dla każdego” ma zachęcać kierowców do korzystania z samochodów elektrycznych.


Bełchatów to miasto, które ze względu na ochronę środowiska i walkę ze smogiem stawia na coraz to nowsze rozwiązania. Mowa tu chociażby o darmowych emzetkach, dopłatach do wymiany pieców czy rozbudowie miejskiej sieci ciepłowniczej. Ale nie tylko. Budynki komunalne i te użyteczności publicznej są systematycznie modernizowane i docieplane, zamontowano także dziesięć elektrofiltrów kominowych. Oświetlenie uliczne sukcesywnie wymieniane jest na energooszczędne ledowe, poza tym w mieście powstają nowe skwery i zieleńce. Latem do Bełchatowa przyjedzie sześć nowoczesnych autobusów (trzy elektryczne i trzy z silnikiem diesla), które wzbogacą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji.


Kolejnym krokiem ku miastu ekologicznemu jest z pewnością ładowarka samochodów elektrycznych. Na parkingu śródmiejskim (za biblioteką), na powierzchni 40 mkw spółka PGE Nowa Energia postawiła dwustanowiskowy punkt – do ładowania prądem stałym i zmiennym. Szybka stacja ładowania(prądem o mocy minimum 50 kW) to urządzenie, które zapewnia szybkie i bezpieczne doładowanie baterii samochodu zasilanego energią elektryczną. Ładowanie do pełna na bełchatowskiej stacji powinno trwać do 1,5 godziny, zaś uzupełnienie baterii do 80 proc. zaledwie 40 minut. Dla porównania ładowanie samochodu z domowej instalacji elektrycznej trwać może nawet dłużej niż 8 godzin, a także narazić instalację na przegrzanie lub inne uszkodzenia wynikające z nadmiernej eksploatacji. Co ważne, przez kilka najbliższych miesięcy ładowanie będzie bezpłatne, natomiast jesienią na stacji zamontowany zostanie terminal płatniczy.Stacja ładowania samochodów elektrycznych doskonale wpisuje się w miejskie działania proekologiczne, które doceniła kapituła międzynarodowego konkursu Eco-Miasto 2018. Przypomnijmy, że Bełchatów jako pierwsze miasto z województwa łódzkiego zdobył wyróżnienie w kategorii: zieleń miejska a jakość powietrza ze swoim projektem „Bełchatów w zieleni – tworzenie i rewaloryzacji zielonych przestrzeni miasta”. W mieście znajduje się sześć zagospodarowanych parków miejskich oraz kilka skwerów zieleni miejskiej, do czego dochodzi ciąg skwerów wzdłuż rzeki Rakówki. Warto podkreślić, że Bełchatów jest jednym z pięciu polskich miast, dla których została opracowana strategia adaptacji do zmian klimatu.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ciekawski 10 kwietnia 2019 - 09:31

Teraz jeszcze niech Wydz. Komunikacji napisze w komentarzu :
1.Ile jest takich samochodów w Bełchatowie
2.Ile jest takich samochodów w powiecie
3.Ile kosztuje najtańszy samochód elektryczny w okolicach
4.I komu miasto sponsoruje bezpłatną jazdę

Reply

dodaj komentarz