Home Kronika policyjna Pijaki za kółkiem.

Pijaki za kółkiem.

by admin
430 wejść

Bełchatowscy policjanci wczoraj interweniowali wobec pijanego kierowcy alfy romeo, który wjechał w ogrodzenie jednej z posesji w Bełchatowie. Prawo jazdy stracił też będący po użyciu alkoholu kierowca skody, który w Bujnach Szlacheckich nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi powodując, że ten swoją jazdę skończył uderzając w budynek i znak STOP.

11 kwietnia 2019 roku około godziny 22:45 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bełchatowskiej komendy dostali zgłoszenie o kierowcy alfy romeo, który staranował bramę posesji. Sytuacja miała miejsce na terenie Bełchatowa. Na miejscu świadkowie zdarzenia wskazali mundurowym kierowcę, który oddalił się już z miejsca zdarzenia. 53-latek szybko znalazł się w rękach policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierujący alfą energicznie ruszył z miejsca i na łuku drogi wjechał w ogrodzenie posesji uderzając przodem pojazdu w murowany słupek. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okazało się, że kompletnie pijany mężczyzna wjeżdżając w ogrodzenie uszkodził słupek ogrodzeniowy oraz bramę wjazdową z mechanizmem sterującym. Bełchatowianin szybko trafił do policyjnego aresztu, stracił już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia 2019 roku tuż po godzinie 9.00 policjanci z bełchatowskiej drogówki byli wezwani na miejsce zdarzenia w miejscowości Bujny Szlacheckie. Okazało się, że będący po użyciu alkoholu kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi powodując, że ten chcąc uniknąć zderzenia ze skodą gwałtownie odbił kierownicą i uderzył w budynek i znak STOP. Okazało się, że kierujący skodą był po użyciu alkoholu. 40-letni mieszkaniec gminy Zelów stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie  przez sądem.

Niestety pomimo licznych apeli, ostrzeżeń i postępowań karnych na drogach nie brakuje pijanych kierowców. Pamiętajmy, że widząc kierowcę, którego zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości, należy powiadomić policję pod numerem alarmowym 112. Policjanci zareagują na zgłoszenie i sprawdzą sytuację. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz